«Антикорупційна практика була, є і буде надзвичайно актуальною, адже боротьба з корупцією є умовою євроінтеграції України» — Тарас Іваненко, партнер EVERLEGAL — PRAVO.UA «Антикорупційна практика була, є і буде надзвичайно актуальною, адже боротьба з корупцією є умовою євроінтеграції України» — Тарас Іваненко, партнер EVERLEGAL — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » «Антикорупційна практика була, є і буде надзвичайно актуальною, адже боротьба з корупцією є умовою євроінтеграції України» — Тарас Іваненко, партнер EVERLEGAL

«Антикорупційна практика була, є і буде надзвичайно актуальною, адже боротьба з корупцією є умовою євроінтеграції України» — Тарас Іваненко, партнер EVERLEGAL

  • 20.03.2024 14:51

Нещодавно EVERLEGAL оголосила про розширення партнерського складу — до фірми приєднався Тарас Іваненко. Він очолив антикорупційну практику, а також підсилив практику кримінального права та процесу. В інтерв’ю «Юридичній практиці» Тарас Іваненко розповів про особливості захисту клієнтів у провадженнях WCC та Anti-Corruption, оцінив позиції антикорупційної практики на ринку юридичних послуг і стан протидії корупції в Україні загалом.

 

— Розкажіть, будь ласка, про ваше приєднання до EVERLEGAL.

— Я знаю EVERLEGAL уже багато років як провідну юридичну компанію України з міжнародним визнанням та високопрофесійною командою. Для мене особисто, крім професіоналізму, суттєве значення відіграє репутація компанії та її представників. Аналогічні погляди поділяють і партнери EVERLEGAL. У певний момент, коли я почав розглядати пропозиції співпраці від різних іменитих адвокатських об’єднань, саме приєднання до EVERLEGAL мені видавалося найбільш правильним кроком для подальшого розвитку.

— У чому вбачаєте синергію співпраці?

— EVERLEGAL, без сумніву, є дуже прогресивною та інноваційною компанією на ринку юридичних послуг. Мою увагу завжди привертали досить сміливі та креативні рішення, які успішно реалізуються командою в різних практиках діяльності.

Водночас я володію достатньою практичною експертизою захисту в кримінальних провадженнях, особливо в категорії White-Collar Crime та Anti-Corruption, яка ґрунтується на багаторічному досвіді роботи в правоохоронних та правозахисних інституціях України.

Переконаний, що гармонійне поєднання наших сильних сторін неодмінно забезпечить надійний та ефективний захист клієнтів від кримінальних переслідувань на якісно новому рівні.

— Чи реально обійтись без антикорупційної експертизи в структурі української юрфірми в 2024 році?

— Юридична спільнота України завжди ретельно відстежує запити на ту чи іншу практику, розвиваючи перспективні напрями своєї діяльності на прогнозований період. Я вважаю, що антикорупційна практика була, є і буде надзвичайно актуальною не тільки в 2024 році, а й в подальшій перспективі, враховуючи той факт, що боротьба з корупцією є умовою євроінтеграції України.

Захист у провадженнях категорії White-Collar Crime та Anti-Corruption завжди був певним флагманом серед загального масиву кримінальних проваджень, а тим паче в умовах сьогодення. До вказаної категорії справ постійно прикута увага суспільства, керівних інституцій держави та міжнародних партнерів. Адже досить часто саме такі категорії кримінальних проваджень роблять найбільший внесок у формування правозастосовної судової практики України. Власне, тому ефективне та результативне представлення на юридичному ринку антикорупційної практики саме собою декларує високий рівень юридичної компанії, до чого і ми всі прагнемо.

— Який спектр послуг охоплює ваша практика антикорупційного права? Кого розглядаєте як основних клієнтів?

— Ключовою характеристикою захисту в кримінальних провадженнях вказаної категорії є комплексний підхід, адже у справах White-Collar Crime та Anti-Corruption найменша деталь може мати вирішальне значення. До базового арсеналу послуг антикорупційної практики та захисту у WCC я би відніс: розробку превентивних захисних механізмів мінімізації ризиків кримінального переслідування, комплексну та синхронізовану з усіма можливими учасниками стратегію захисту, юридичний аудит внутрішніх процедур, угод і юридично значущих дій, проведення власного повноцінного розслідування, представництво і захист інтересів клієнтів перед правоохоронними і судовими органами всіх інстанцій, а також інші опції залежно від конкретних обставин справи.

Щодо основних клієнтів, то здебільшого їх категорії визначені антикорупційним законодавством України, а також до них можна, безумовно, віднести топменеджмент державних і приватних суб’єктів господарювання та політиків.

— Що можете віднести до конкурентних переваг вашої команди? Кого розглядаєте як основних конкурентів?

— Серед переваг на перше місце я ставлю суттєвий позитивний досвід практичної діяльності та, як результат, наявність безпрецедентних виграшних рішень для клієнтів, що набрали законної сили. Саме такі позиції не викликають додаткових запитань із приводу спроможностей та ефективності в роботі.

Також є чимало інших сильних сторін, як-от наявність великої команди адвокатів, які мають різнопланову експертизу, що дає змогу швидко реагувати на запити клієнтів, оперативно опрацьовувати великий масив інформації, знаходити нестандартні, сміливі та креативні рішення у складних проєктах.

Що стосується конкуренції, то я з повагою ставлюся до більшості колег, які практикують у вказаній сфері та з якими доводилось працювати в тих чи інших кримінальних провадженнях. Жодним чином не розглядаю їх як конкурентів. Очевидно, що в кожного з адвокатів є свої сильні та слабкі сторони, так само як і результати їхньої діяльності. Наші вчинки, репутація та результати повинні говорити за нас, такого принципу я дотримуюсь.

— Не секрет, що саме антикорупційні провадження є локомотивом практики кримінального права, а можливо, і всього юрринку. За вашими оцінками, що є ключовим критерієм для клієнта у виборі свого захисника?

— Захист у кримінальних провадженнях категорії White-Collar Crime та Anti-Corruption, безсумнівно, належить до найбільш складної комплексної роботи адвокатів. І це не дивно, адже на кін ставиться без перебільшення життя підзахисного, а з урахуванням репутаційних ризиків – і його сім’я, родина та оточення.

Водночас ні для кого не секрет, що всі захисники перебувають приблизно в рівних умовах: користуються одним і тим самим законодавством, судовою практикою, схожими методами і тактиками захисту та арсеналом інструментів для досягнення позитивного результату в процесі.

Однак результати захисту в провадженнях вказаної категорії не завжди виправдовують бажані очікування клієнта, що повною мірою підтверджується обвинувальною судовою статистикою. Саме тому в антикорупційній практиці, без сумніву, найбільш вирішальним критерієм для клієнта під час обрання захисника є досягнуті позитивні результати. І що більше переможних справ у адвоката, то більше клієнтів хочуть його найняти.

— Як ви загалом оцінюєте ситуацію з корупцією та з протидією їй в Україні?

— Відповідь однозначна: ситуація з корупцією плачевна! Як громадянин України я лише можу порівняти корупцію з раковою пухлиною, яка своїми метастазами проникла до всіх життєво важливих органів нашої держави. Переконаний, що такої позиції дотримується переважна більшість населення України, а також наші міжнародні партнери.

Саме тому надважливо для України не створювати видимість боротьби з корупцією шляхом гучних заяв, публікацій, репортажів, фейсбучних розслідувань та хайпу, а здійснювати системні реформи, спрямовані на мінімізацію корупційних ризиків, посилювати незалежність антикорупційних органів та запровадити єдині для всіх дієві правила.

Так звана боротьба з корупцією не може бути маніпулятивним інструментом для людської свідомості, а балансу інтересів суспільства дійсно має бути досягнуто виключно в законний спосіб, згідно із процедурою та із закріпленням судовим рішенням, що набрало законної сили.

Водночас роль адвокатської спільноти в цьому процесі надзвичайно важлива, адже без застосування інституту стримувань і противаг боротьба з корупцією може перетворитися на свавілля правоохоронних органів, системні порушення прав учасників процесу та вибірковість кримінальних переслідувань, що не має нічого спільного зі здійсненням правосуддя.

— Що можете віднести до хронічних проблем українського антикорупційного правосуддя? Можливі шляхи вирішення?

— З огляду на власний досвід доводиться констатувати, що презумпція невинуватості в Україні наразі не працює, так само як і відсутній безсторонній суд.

Винесення виправдувальних вироків у розвинених державах є нормою, а в правовій системі України – винятком із правил.

Крім того, не додає конструктиву судова практика Верховного Суду, яка постійно змінюється з тих самих питань, здебільшого на користь сторони обвинувачення, розмиваючи таким чином дієві механізми захисту.

Також представники Феміди часто стають заручниками медійних комбінацій з дискредитації певних осіб, як наслідок, здійснення правосуддя зводиться до потакання певним спланованим медіапроєктам.

Усі ці реалії українського правосуддя суттєво ускладнюють роботу захисників у кримінальних провадженнях вказаної категорії та вимагають докладання надзусиль для того, щоб доводити очевидні речі й обстоювати свою позицію в абсолютно нерівних умовах.

Переконаний, що тільки кропітка, системна та принципова робота адвокатської спільноти зможе відвоювати в правовому полі право для своїх клієнтів на справедливий безсторонній суд із рівними правами всіх учасників.

(Бесіду вів Олексій Насадюк, «Юридична практика»)

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA