АМКУ завдяки НАБУ і САП викрив змову на тендері з реконструкції будівлі для Державної міграційної служби — PRAVO.UA АМКУ завдяки НАБУ і САП викрив змову на тендері з реконструкції будівлі для Державної міграційної служби — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » АМКУ завдяки НАБУ і САП викрив змову на тендері з реконструкції будівлі для Державної міграційної служби

АМКУ завдяки НАБУ і САП викрив змову на тендері з реконструкції будівлі для Державної міграційної служби

  • 29.12.2022 14:32

Антимонопольний комітет України за матеріалами НАБУ і САП викрив змову двох компаній – учасниць тендеру з реконструкції будівлі майбутнього адміністративного корпусу Державної міграційної служби України та оштрафував їх за це загалом на 2,1 млн грн. Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

Досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), детективи НАБУ розпочали в лютому 2020 року, воно й досі триває. В межах розслідування детективи зібрали достатньо інформації, що свідчила про антиконкурентний характер дій учасників торгів. 

Ці матеріали допомогли АМКУ встановити, що дві компанії – учасниці тендеру з проведення реконструкції узгоджували між собою умови участі у торгах, активно комунікували між собою, аби забезпечити перемогу наперед визначеної ТОВ, що врешті-решт і сталося, зазначається в повідомленні НАБУ.

АМКУ у своєму повідомленні називає оштрафовані компанії – це ТОВ «ТЕНЗАСОЮЗБУД» і ТОВ «ПРОМ БІЗНЕС ГРУП». Вони отримали штраф на загальну суму 2 109 696 грн. Загальна сума очікуваної вартості закупівель становила понад 126 млн грн. 

Антимонопольний комітет України встановив, що відповідачі узгоджували між собою умови участі у торгах задля усунення конкуренції. Комітет отримав докази, які свідчать про те, що компанії під час підготовки та участі у торгах активно комунікували між собою та надавали фінансову підтримку одна одній. Ці дії мали на меті забезпечення перемоги ТОВ «ТЕНЗАСОЮЗБУД».  Значну частину матеріалів, використаних під час формування доказової бази, АМКУ надало Національне антикорупційне бюро України, що розслідує відповідне кримінальне провадження. 

Антиконкурентна узгоджена поведінка компаній є порушенням, передбаченим п. 4 ч. 2 ст. 6, п. 1 ст. 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції». Згідно із Законом України «Про публічні закупівлі» підставою для відмови в участі у процедурі закупівлі є той факт, що суб’єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів тендерів.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA