прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » АМКУ розпочав справу щодо використання назви медичного препарату «Фурацилін» без дозволу власника торгового знака

АМКУ розпочав справу щодо використання назви медичного препарату «Фурацилін» без дозволу власника торгового знака

  • 06.09.2022 13:27

Антимонопольний комітет України, розглянувши заяву акціонерного товариства «Київмедпрепарат» про порушення товариством з обмеженою відповідальністю «Беркана+», товариством з обмеженою відповідальністю «Фарміс ЛТД» та товариством з обмеженою відповідальністю «Харківська фармацевтична фабрика» законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, відкрив справу за фактом неправомірного використання назви та позначень медичного препарату. Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Комітет встановив, що заявник використовує знак для товарів і послуг «Фурацилін» під час виробництва та реалізації лікарського засобу з 2008 року. Попередньо, у 2007 році, АТ «Київмедпрепарат» уклало ліцензійний договір на використання цього знака з АТ «Галичфарм» — попереднім власником назви «Фурацилін». Дія відповідного свідоцтва є чинною до 2027 року.

У своїй заяві до Комітету АТ «Київмедпрепарат» зазначає, що загальні обсяги реалізації компанією лікарського засобу «Фурацилін» з 2008 по 2021 рік сягнули 28 млн паковань. До того ж минулого року товариство витратило кілька мільйонів гривень на телевізійну рекламну кампанію цього препарату.

Водночас заявник стверджує, що ТОВ «Беркана+», ТОВ «Фарміс ЛТД» та ТОВ «Харківська фармацевтична фабрика» почали виробництво й реалізацію засобу «Фурацилін» не раніше від 2019 року. Позначення на пакованні їхньої продукції є схожими на позначення «Фурацилін», що використовує заявник з 2008 року. При цьому АТ «Київмедпрепарат» не давало дозволу на використання позначення «Фурацилін» та схожих на нього позначень жодній з цих компаній.

Відповідно до статті 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» використання імені, комерційного найменування, торговельної марки, рекламних матеріалів, оформлення паковання товарів тощо без дозволу суб’єкта господарювання, який раніше почав використовувати їх або схожі на них позначення у господарській діяльності, є неправомірним, оскільки може призвести до змішування з діяльністю цього суб’єкта господарювання.

З огляду на вищезазначені факти Комітет вирішив розпочати розгляд справи за ознаками вчинення ТОВ «Беркана+», ТОВ «Фарміс ЛТД» та ТОВ «Харківська фармацевтична фабрика» порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

Поділитися
Теги АМКУ

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA