АМКУ розпочав справу щодо «Філіп Морріс Сейлз енд Дистриб’юшн» про недобросовісну конкуренцію — PRAVO.UA АМКУ розпочав справу щодо «Філіп Морріс Сейлз енд Дистриб’юшн» про недобросовісну конкуренцію — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » АМКУ розпочав справу щодо «Філіп Морріс Сейлз енд Дистриб’юшн» про недобросовісну конкуренцію

АМКУ розпочав справу щодо «Філіп Морріс Сейлз енд Дистриб’юшн» про недобросовісну конкуренцію

  • 05.01.2023 12:06
Рубрика Новини

Антимонопольний комітет України 30 грудня 2022 року розпочав справу за ознаками вчинення ТОВ «Філіп Морріс Сейлз енд Дистриб’юшн» порушення, передбаченого статтею 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції».

Як повідомляють в АМКУ, йдеться про поширення компанією в Україні непідтвердженої інформації про менший, порівняно з сигаретами, ризик для здоров’я використання системи IQOS.

Справу розпочато за заявою споживача, який повідомив АМКУ, що впродовж 2018-2021 років вживав тютюнові вироби для електричного нагрівання HEETS системи IQOS (виробництва компанії Philip Morris International) та помилково вважав, що ці продукти є більш безпечними для його здоров’я, ніж звичайні сигарети. У заяві споживач повідомив, що він не знайшов належних підтверджень правдивості цієї інформації компанії РМІ.

Водночас, за наявною в Міністерстві охорони здоров’я України інформацією, міжнародні дослідження свідчать, що будь-яка система нагрівання тютюну є небезпечною та не зменшує ризики від куріння.

В АМКУ зазначають, що ТОВ «Філіп Морріс Сейлз енд Дистриб’юшн» не надало підтвердних документів щодо правдивості, точності та повноти тверджень, які компанія поширює в Україні, про те, що:

  • «повний перехід на IQOS становить менший ризик для вашого здоров’я, ніж продовження куріння»;
  • «IQOS виділяє на 95% менше шкідливих хімічних речовин порівняно із сигаретами».

Отже, АМКУ дійшов висновку, що дії компанії у вигляді поширення зазначених вище тверджень без належного підтвердження цих відомостей містять ознаки порушення, передбаченого статтею 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», – поширення інформації, що вводить в оману.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA