1 березня стартував конкурс на зайняття 25 вакантних посад суддів у ВАКС — PRAVO.UA 1 березня стартував конкурс на зайняття 25 вакантних посад суддів у ВАКС — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » 1 березня стартував конкурс на зайняття 25 вакантних посад суддів у ВАКС

1 березня стартував конкурс на зайняття 25 вакантних посад суддів у ВАКС

  • 01.03.2024 16:49

Сьогодні, 1 березня 2004 року, Вища кваліфікаційна комісія суддів України почала приймати документи від кандидатів на зайняття 25 вакантних посад суддів Вищого антикорупційного суду.

«Процедура дає старт конкурсу на 15 посад суддів ВАКС та 10 посад суддів Апеляційної палати ВАКС. Участь у конкурсі зможуть взяти судді, адвокати, науковці та особи, які мають сукупній стаж роботи», – повідомив член ВККС Олег Коліуш під час пресконференції.

Він наголосив на важливості конкурсу, зважаючи на реалії та міжнародні зобов’язання України, і нагадав, що ВАКС було створено завдяки злагодженим зусиллям українського громадянського суспільства та підтримці міжнародних партнерів у відповідь на вимогу громадськості щодо притягнення чиновників і суддів до відповідальності за корупційні злочини.

Олег Коліуш зазначив, що за чотири роки своєї діяльності ВАКС розглянув 308 кримінальних справ, 41 771 клопотання, скаргу, заяву на стадії досудового розслідування, низку цивільних і адміністративних справ.

Пан Коліуш відзначив особливість добору суддів до ВАКС, а саме участь та суттєву допомогу в проведенні конкурсу іноземних фахівців, визнаних та відомих спеціалістів у сфері запобігання та протидії корупції на міжнародному рівні. Так, до роботи Комісії долучається Громадська рада міжнародних експертів доброчесності, яка співпрацювала з ВККС під час попереднього конкурсу і показала свою ефективність.

Строк подання документів для участі в конкурсі – з 1 до 15 березня включно.

«Комісія визначила, що форма надіслання документів електронна, а подати їх можна на офіційному вебсайті ВККС», – наголосив член ВККС Олексій Омелян.

За його словами, часто кандидати подають не весь пакет документів для участі в конкурсі, тож слід ретельно перевіряти наявність усіх документів і те, як саме  їх треба подавати.

Спершу Комісія перевірятиме відповідність кандидатів вимогам до судді ВАКС, після чого прийматиме рішення про їх допуск до наступної стадії конкурсу. Далі конкурсантів очікує кваліфікаційне оцінювання та тестування особистих морально-психологічних якостей.

«Очікуємо кандидатів, які не лише відповідають вимогам закону до судді ВАКС, але й розуміють критичну важливість дієвої протидії кримінально-корупційним правопорушенням та готові взяти на себе відповідальність за законні та справедливі рішення», – зазначив член ВККС Віталій Гацелюк.

Конкурс до ВАКС поводитиметься вже вдруге. Перший конкурс тривав із 2 серпня 2018 року до 11 квітня 2019 року. Тоді конкурс до ВАКС був оголошений на 39 посад, з яких 12 посад суддів Апеляційної палати ВАКС.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA