«Не потрібно розцінювати відрядження як кар’єрне зростання» — Голова ВС Всеволод Князєв — PRAVO.UA «Не потрібно розцінювати відрядження як кар’єрне зростання» — Голова ВС Всеволод Князєв — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » «Не потрібно розцінювати відрядження як кар’єрне зростання» — Голова ВС Всеволод Князєв

«Не потрібно розцінювати відрядження як кар’єрне зростання» — Голова ВС Всеволод Князєв

  • 07.06.2022 15:25

Голова Верховного Суду Всеволод Князєв обговорив із суддями з територій, де проводяться бойові дії, з тимчасово окупованих територій та з прифронтових областей нагальні виклики судової системи в умовах воєнного стану.

Онлайн-зустріч відбулася 6 червня 2022 року, повідомляє пресслужба ВС.

У ній взяли участь судді з Харківської, Донецької, Луганської, Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Одеської, Дніпропетровської та Полтавської областей.

Відрядження суддів

Очільник ВС зауважив, що сьогодні є випадки, коли судді подають заяви на відрядження до одних і тих самих судів. Або до судів, яких немає в переліку тих, до яких передбачається можливість перевестися.

«Мета відрядження – це переведення суддів із судів, які розташовані на окупованих територіях і на територіях, де ведуться активні бойові дії, до тих судів, куди передано підсудність справ. Не потрібно розцінювати відрядження як кар’єрне зростання, бо основна його ціль – допомогти суддям, яким передано велику кількість справ. Адже сьогодні важливо робити все можливе, щоб працювала система правосуддя», – зауважив Голова ВС.

Під час відрядження судді до іншого суду насамперед береться до уваги стаж його роботи, а також потреба суду в судді, який спеціалізується на розгляді цивільних справ чи кримінальних проваджень.

Також пан Князєв звернув увагу що судді-«п’ятирічки» можуть бути відряджені до іншого суду. Проте розпорядження Голови ВС про відрядження не надає такому судді повноважень для здійснення правосуддя.

За словами Голови ВС, процедура відрядження суддів в господарські та адміністративні суди має розпочатися наприкінці червня – на початку липня. Також ведеться робота з кадрового посилення апеляційних судів.

Відновлення судових справ і проваджень, що лишилися на тимчасово окупованих територіях

За словами Всеволода Князєва, якщо є можливість вивезти справи із суду, їх передають до іншого суду, визначеного розпорядженням Голови ВС. Такі справи розподіляють між суддями, і новий склад суду розглядає їх спочатку.

Якщо ж через певні причини справи не можуть бути передані до іншого суду, то з цієї ситуації є такі виходи:

  • за наявності судового рішення суду першої інстанції справа може бути відновлена згідно з процесуальними нормами,
  • якщо у справі ще не було ухвалено судове рішення, це є підставою для подання нового позову (розгляд судової справи відбувається від самого початку).

Суддівське самоврядування в умовах воєнного часу

Збори суддів конкретного суду мають вирішувати:

  • спеціалізацію відряджених суддів,
  • порядок розподілу справ на таких суддів,
  • чи можуть вони брати участь в обранні керівництва суду,
  • інші організаційні питання, віднесені до компетенції зборів.

Повідомлення учасників судових процесів

За словами Всеволода Князєва, оскільки на законодавчому рівні не визначено межі територій, які є тимчасово окупованими, то для повідомлення учасників процесу треба застосовувати загальний порядок, інакше права громадян можуть бути порушені.

Проте процес повідомлення учасників судових процесів може бути оптимізовано у разі прийняття парламентом законопроєкту № 7316 від 26 квітня 2022 року.

Законопроєкт передбачає можливість виклику чи повідомлення учасників судового процесу про дату, час і місце судового засідання у справі будь-якими можливими засобами на всі відомі засоби комунікації (телефонограма, СМС-повідомлення, електронна пошта, повідомлення в месенджерах тощо), а також через оголошення на офіційному вебпорталі судової влади України.

Також читайте: Записи судових засідань не будуть здійснюватися на компакт-диски. Як отримати копію запису судового засідання?

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA