Фіксування доказів військових злочинів РФ в Україні — поради Івана Ліщини — PRAVO.UA Фіксування доказів військових злочинів РФ в Україні — поради Івана Ліщини — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Фіксування доказів військових злочинів РФ в Україні — поради Івана Ліщини

Фіксування доказів військових злочинів РФ в Україні — поради Івана Ліщини

  • 01.03.2022 11:18

Іван Ліщина, радник міністра юстиції України, ексуповноважений у справах ЄСПЛ, підготував інструкцію, як правильно зробити фіксування доказів військових злочинів РФ в Україні.

“На кінець цього дуже продуктивного дня (крім заяви щодо Правила 39, ми підготували ще по документу в справи стосовно Криму та Донбасу, а ще розпочинаємо з Божою допомогою проєкт, від якого в окупантів кров з очей піде) зроблю те, що треба було зробити давно, але Правило 39 забирало всі сили.

Остання дні до мене звертаються десятки дуже професійних юристів із питанням, як вони можуть допомогти у фіксуванні порушень прав людини та злочинів окупантів. Як людина, яка два дні присвятила відокремленню зерен від полови інформвійни, щоб зібрати точно підтверджені факти атак окупаційних військ на цивільні об’єкти в Україні, скажу, що таке фіксування вкрай і надважливе.

Державні органи (ОГП, ДСНС, НП та інші) будуть робити своє – в них є процедури, форми і т.д. Дублювати їх роботу немає жодного сенсу. Що ми, як юристи, які не пов’язані цими правилами та обмеженнями, можемо зробити, то це свою роботу, а саме – розповісти історію.

Дуже велике прохання: не треба слати мені фото чи відео будинку, що палає, з коментарем «Вчора Охтирка». Що я маю з цим робити? За фотографією знаходити адресу дому, за положенням сонця – час, а за характером руйнувань – обставини події?

Що збирати?

Що я пропоную. Завтра я розповсюджу імейл, на який можна буде надсилати свої повідомлення. Прохання робити їх за такою схемою:

  1. Коли (дата, час)
  2. Де (максимально точна адреса)
  3. Обставини (що саме відбулось, яку зброю було використано, чому вважаємо, що винні окупанти)
  4. Опис жертв і руйнувань
  5. Фото/відео на підтвердження обставин
  6. Коротке свідчення від юриста, якщо він був безпосереднім свідком, або від іншого свідка із зазначення паспортних даних свідка
  7. Якщо є альтернативна версія події від північних сусідів, то пояснення, в чому вона полягає і чому вона хибна.

Звісно, того чи іншого пункту з перелічених може й не бути, але краще намагатись виконати всі чи більшість із цих пунктів. Надалі цю інфу ми будемо скринити і перевіряти, але з таким матеріалом вже можна працювати. Водночас, якщо є хоча б невеличкі сумніви в тому, чи відбулась подія і чи була вона саме такою, то краще не слати інфу взагалі — краще менше, але краще.

Я відкритий до будь-яких ідей щодо інституційного оформлення цієї роботи та стосовно коригування списку вимог до документа.

Якось так”.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA