«Такого єднання та братерства я ще ніколи в житті не бачив» — Ілля Лозінський, ексдиректор департаменту Мін'юсту, юрист в армії — PRAVO.UA «Такого єднання та братерства я ще ніколи в житті не бачив» — Ілля Лозінський, ексдиректор департаменту Мін'юсту, юрист в армії — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » «Такого єднання та братерства я ще ніколи в житті не бачив» — Ілля Лозінський, ексдиректор департаменту Мін'юсту, юрист в армії

«Такого єднання та братерства я ще ніколи в житті не бачив» — Ілля Лозінський, ексдиректор департаменту Мін’юсту, юрист в армії

  • 31.03.2022 10:52

За фахом Ілля Лозінський – юрист, який в мирний час працював директором департаменту в Мін’юсті, а потім — адвокатом. Зараз, як і багато інших українців, Ілля захищає країну від окупантів, захищає дуже близько до Києва, на одному з напрямків, де ведуться активні бойові дії.

 

— Де вас застав ранок 24 лютого? Які були плани на цей день чи вихідні?

— Ранок застав вдома біля тривожної валізи та почищеної зброї з БК. Після зв’язку з друзями по рації поїхав до точки збору — готувалися заздалегідь, а справи довелось відкласти до перемоги.

 

— Де ви зараз проходите службу? Про які успіхи можете говорити публічно?

— З перших днів війни став на захист міста Києва у лавах ТРО. Успіхи, про які вже можна говорити: ми змусили ворога відступити з передмістя Києва та звільнили низку міст в Київській області.

— Ваша сім’я підтримує вас?

— Родина перебуває зараз у безпечному місці та щодня телефонує, хвилюючись через прочитані новини.

 

— Їх заспокоюєте ви чи Арестович?

— Намагаюся я, але на ніч раджу обов’язково Арестовича та Кіма.

 

— Колеги вас підтримують?

— Так, отримую неймовірну підтримку від друзів та колег, суддів, адвокатів, прокурорів та політичних діячів у вигляді як спорядження на фронт та настанов, так і щоденних смс «Як ти?». Не очікував такого рівня підтримки колег, це зігріває та надає сил.

 

— Які навички з мирного життя стали в пригоді?

— Надзвичайно згодилися навички регулярних занять із практичної стрільби і розряд зі спортивної та фізичної підготовки, здобуті завдяки заняттям із єдиноборств.

 

— Як ви вважаєте, чи треба збільшувати частку спорту, стрільби та самооборони в підготовці молодого покоління?

— Я переконаний, що після війни молодь, захоплюючись незламністю та героїчністю нашого народу, самостійно із задоволенням буде приділяти такій підготовці багато часу.

 

— Чи важко було потрапити до ТРО?

— Чесно кажучи, був приємно здивований духом патріотизму та кількістю охочих потрапити до лав ТРО в перші дні, але відстоявши чергу, без проблем пройшов співбесіду та перевірку й уклав контракт.

— Яка ваша юридична оцінка діям країни-окупанта?

— Вважаю, що її військовим злочинам юридичну оцінку обов’язково повинен дати світ на міжнародному військовому трибуналі в рамках судового процесу на кшталт Нюрнберзького, переслідувати та карати злочинців у будь-якій країні без строків давності.

 

— Чи впливає попередній професійний досвід на службу зараз?

— Надзвичайно корисними виявились теоретичні знання, здобуті на факультеті військової підготовки КНУ ім. Т. Шевченка, та практичний досвід взаємодії з системою Держаної кримінально-виконавчої служби, за яку безпосередньо відповідав. Працівники системи — справжні офіцери, що зі зброєю в руках, ризикуючи життям, виконують свої обов’язки і в мирний час.

 

— Що ви порадили б робити юристам у тилу?

— Насправді зараз не має жодного значення, хто ти за фахом був до війни, пліч-о-пліч зі мною стоїть багато колег, відомих політиків, юристів, суддів, адвокатів та людей інших професій. Зараз кожен — це побратим і надійний товариш, що прикриє спину, а до своєї роботи ми повернемось після перемоги.

— Колеги з інших країн виходили на зв’язок, пропонували допомогу?

— Так, багато колег зі США, Іспанії, Німеччини та інших країн, із ким співпрацювали в рамках проєктів міжнародно-технічної допомоги та обмінювалися досвідом під час робочих візитів, уже в перші дні війни писали та телефонували, пропонуючи свою допомогу.

 

— Що вас вразило за ці дні?

— Найбільше вразила єдність усіх верств населення різних професій, політичних поглядів, віросповідань та країн походження — такого єднання та братерства я ще ніколи в житі не бачив. Забуто всі образи та розбіжності заради єдиної мети — перемогти!

 

Від редакції: Проєкт «Юристи в армії» — історії правників, які, незалежно від посад та регалій, взяли зброю до рук та стали на захист України. Ми переконані, що кожен, хто щось робить на користь Української перемоги — на передовій чи в тилу, — по-своєму борець за незалежність України. Ми поважаємо кожну працю, яка наближає Україну до перемоги. Ми переконані, що юристів, які взяли зброю до рук, десятки, а може, й сотні. Ми будемо вдячні нашим читачам за інформацію про правників, які можуть стати героями рубрики «Юристи в армії».

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA