У Києві триває A2B Forum Business Protection 2021: чи можна захистити бізнес в Україні? — PRAVO.UA У Києві триває A2B Forum Business Protection 2021: чи можна захистити бізнес в Україні? — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » У Києві триває A2B Forum Business Protection 2021: чи можна захистити бізнес в Україні?

У Києві триває A2B Forum Business Protection 2021: чи можна захистити бізнес в Україні?

  • 28.05.2021 13:00
Рубрика Новини

У Києві розпочав свою роботу A2B Forum Business Protection 2021, організатором якого стала Асоціація адвокатів України. Під час зустрічі експерти поділилися досвідом і практиками щодо захисту бізнесу, представили успішні кейси та обговорили актуальні проблеми, стратегії роботи і стандарти діяльності органів місцевого самоврядування з розвитку підприємництва, взаємодії органів під час пандемії.

Перша сесія форуму мала на меті знайти відповідь на запитання: чи можна захистити бізнес в Україні? Модератором дискусії стала Анна Ігнатенко, партнер, співзасновник ID Legal Group.

Денис Маслов, народний депутат України, представник ТСК Верховної Ради України з питань захисту прав інвесторів, член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, впевнений, що захист бізнесу залежить насамперед від самого бізнесу і його активності. До складу тимчасової спеціальної Комісії з питань захисту прав інвесторів входять 13 народних депутатів, і працює  вона в двох площинах:

  • розгляду конкретних кейсів, звернень бізнесу та інвесторів,
  • а також нормотворчої, законотворчої діяльності.

За рік роботи комісія отримала 48 звернень, 16 були прийняті до розгляду. За словами пана Маслова, проєктів, які захищено і відновлено на сьогодні, вже існує на суму понад 5 млрд грн.

Ярослава Савастєєва, заступниця директора Європейської бізнес-асоціації, підкреслила, що одним із інструментів, які використовуються асоціацією для адвокації інтересів бізнесу, є системні індекси в різних сферах, які є додатковим інструментом комунікації. Зокрема, йдеться про інвестиційний індекс – системний показник, як бізнес-спільнота оцінює інвестиційний клімат в країні, судовий, податковий індекс, митні індекси.  Як правило, в цих індексах, на жаль, оцінка не доходить до трійки, що свідчить про те, що багато оцінок бізнесу в різноманітних сферах перебувають у негативній площині. У цьому контексті показовим став судовий індекс: 2020 рік справді став надзвичайно важким для судової системи, саме тому цей показник дуже знизився.

Семен Ханін, керуючий партнер ЮК «АМБЕР», зупинився на деяких законодавчих актах і змінах до них. Приміром, він вважає, що проблема не у відповідальності згідно зі статтею 212 Кримінального кодексу України (ККУ), а основне питання в тому, що, незважаючи на пряму вимогу Податкового кодексу, сьогодні до статті 212 ККУ всі інші органи досудового слідства вносять не за результатами податкових перевірок, а за результатами експертиз, експертних висновків тощо. 90%  відомостей внесено в ЄДР (за ст. 212 ККУ) не на підставі податкового повідомлення-рішення, що набуло чинності. Пан Ханін вважає, що саме тому певні законодавчі новації, зміни в підслідність не приведуть до видимих результатів.

«У нашій країні необхідно зробити так, щоб найбільшим злочинцем не був правоохоронець», – резюмував він.

Станіслав Борис, радник практики безпеки бізнесу Juscutum, говорив про оцінку бізнесом антирейдерської політики держави. На його думку, наразі бізнес потребує захисту інтелектуальної власності та ІТ. Спікер вважає, що непоганою ідеєю було б створити тимчасову спеціальну комісію щодо захисту від правоохоронців або колегію з розгляду порушень правоохоронців, адже 30% шкоди, яку завдають бізнесу, – в тому числі з боку правоохоронців.

Володимир Павленко, заступник голови Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА), зосередився на законодавчих змінах, яких вимагає АРМА. Зокрема, він зазначив, що у АРМА є дві функції:

  1. управління майном за принципом квазіоренди;
  2. продаж майна.

За його словами, надання АРМА повноважень здійснювати заходи зберігання майна дасть змогу забезпечувати охорону, страхування, оренду приміщень для зберігання майна, а також зберегти фізичний стан та економічну вартість активів, які неможливо передати в управління за договором або реалізувати на торгах.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA