США будуть допомагати Україні у завершенні судової реформи, зокрема підтримуватимуть нову антикорупційну інфраструктуру. Загалом кроки України у напрямку впровадження судової реформи було достатньо високо оцінено американськими партнерами.
1 вересня 2021 року у Вашингтоні відбулися особиста зустріч двох лідерів та переговори у форматі делегацій між президентами США Джо Байденом та України Володимиром Зеленським. Тільки особиста зустріч у Білому домі тривала дві години замість запланованих 45 хвилин. Результатом зустрічі стала Спільна заява щодо стратегічного партнерства України та Сполучених Штатів Америки.
Партнерство охоплює п’ять ключових аспектів:
«Незважаючи на агресію Росії, що триває, Україна досягла прогресу у впровадженні всебічних демократичних реформ та забезпеченні прав людини. За підтримки США Україна реалізовує реформаторський порядок денний для перетворення країни відповідно до європейських та євроатлантичних принципів і практик», — зазначається у преамбулі розділу ІI “Демократія, правосуддя та права людини. Заяви”.
Цей розділ містить три блоки:
Відповідно до заяви Україна:
Водночас державну політику України буде націлено на розбудову антикорупційної інфраструктури, оскільки це:
Першими кроками на цьому шляху будуть:
Усі ці дії вчинятимуться за допомоги програм підтримки з боку Сполучених Штатів.
У контексті прав людини основна робота за підтримки США стосуватиметься:
Україна планує:
На порядок денний реформ винесено:
На підтримку зусиль України з втілення реформ уряд США з 2014 року надав Україні майже 2 мільярди доларів допомоги на розвиток і планує виділити понад 463 мільйони доларів допомоги цього року.
Зокрема, фінансуватимуться програми, орієнтовані на:
© Юридична практика, 1997-2023. Всі права захищені
Пожалуйста, подождите…