прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Зустріч Політичного діалогу Україна - ЄС. Чого очікувати?

Зустріч Політичного діалогу Україна – ЄС. Чого очікувати?

 • 14.12.2021 15:05

13 грудня відбулася зустріч Політичного діалогу Україна – ЄС, що проводиться традиційно наприкінці року, щоб проаналізувати результати реформи державного управління та обговорити подальші кроки.

У заході взяли участь міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов, перший заступник голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко, керівник Групи підтримки України, заступник генерального директора Генерального директорату Європейської Комісії з питань сусідства і переговорів з розширення Катаріна Матернова, керівник напряму «Юстиція та внутрішні справи, включаючи боротьбу з корупцією» Групи підтримки України Франк Пол, керівник Програми підтримки вдосконалення врядування та менеджменту (SIGMA) Грегор Вірант, представники Представництва ЄС в Україні, Секретаріату Кабінету Міністрів України, міністерств, Національного агентства України з питань державної служби, проєкту підтримки комплексної реформи державного управління EU4PAR тощо.

Цього року завершується чинна Стратегія реформування державного управління на період до 2021 року, і вже зараз можна підбити певні підсумки.

Протягом 2016–2021 років, за попередніми оцінками, було виконано понад 80 % запланованих заходів та близько 70 % індикаторів. Остаточна оцінка стосовно програми бюджетної підтримки ЄС наразі уточнюється, але орієнтовно рівень її виконання становитиме також близько 70 %. Жодна інша українська стратегія та попередні програми бюджетної підтримки не можуть похвалитися такими результатами.

Сьогодні необхідно продовжувати вдосконалювати якість державного управління. Саме тому для розробки проєкту нової Стратегії вдалося консолідувати зусилля максимально широкого кола заінтересованих сторін – парламенту, уряду та громадянського суспільства.

Окремо потрібно зазначити, що в рамках підготовки нової Стратегії за підтримки проекту EU4PAR було проведено соціологічне дослідження серед громадян та бізнесу. Ключовим показником є те, що 82 % опитаних вважають, що реформа державного управління є запорукою успішності всіх інших реформ. Таким чином, цілком очевидним кроком уряду стало схвалення в червні цього року нової Стратегії реформування державного управління на 2022–2025 роки.

Наступним кроком стане укладення угоди щодо нової програми бюджетної підтримки ЄС. Цей процес має інтенсифікуватися найближчим часом. Адже така підтримка відіграє значну політичну та символічну роль, оскільки вона переконливо демонструє важливість реформи державного управління та допомагає консолідувати зусилля ключових стейкхолдерів усередині країни. А максимальна консолідація всіх зусиль – це саме те, що нам зараз надзвичайно потрібно для виконання взятих зобов’язань.

Що було зроблено та що планується?

За цей рік багато було зроблено щодо питань, які піднімались під час Політичного діалогу у листопаді минулого року. Зокрема:

 • припинено процедуру добору на посади державної служби та відновлено повноцінні конкурси;
 • оновлено порядок їх проведення, який тепер також враховує вимоги щодо соціального дистанціювання в умовах карантину;
 • розпочато процес запровадження рамки компетентностей на державній службі та реформування процедур просування, застосування дисциплінарних стягнень та звільнення державних службовців;
 • продовжується впровадження інформаційної системи управління людськими ресурсами на державній службі (HRMIS);
 • схвалено комунікаційний план та забезпечується комунікація щодо важливості реформування державного управління.

На майбутнє в планах:

 • прийняти зміни до Закону України «Про державну службу»;
 • забезпечити впровадження класифікації посад та реформи оплати праці державних службовців;
 • оновити Єдиний портал вакансій career.gov.ua;
 • завершити реорганізацію міністерств, забезпечивши належне фінансування директоратів.

Під час засідання Політичного діалогу виступив перший заступник голови ВРУ Олександр Корнієнко, який позитивно оцінив досягнутий прогрес у сфері реформування держаного управління, зокрема прийняття Закону України «Про адміністративну процедуру». Також він зазначив, що потрібно:

 • продовжити реформу оплати праці державних службовців,
 • завершити утворення директоратів у міністерствах,
 • врегулювати питання служби в органах місцевого самоврядування,
 • вдосконалити конкурсну процедуру на посади державної служби категорії А.

Окрім цього, необхідно підготувати Кодекс публічного врядування, який, зокрема, буде регулювати діяльність осіб, що обіймають політичні посади.

З боку ЄС Катаріна Матернова позитивно відзначила покращення співпраці уряду та парламенту, а також висловила особливу подяку лідеру реформи державного управління – міністру Кабінету Міністрів Олегу Немчінову. Вона відзначила неймовірний прогрес у сфері цифровізації та окреслила окремі напрями, які потребують додаткової уваги: повноцінний запуск HRMIS та схвалення Стратегії реформування системи управління державними фінансами.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA