прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Зміцнення співпраці між суддівськими спільнотами України та Нідерландів — запорука європейського майбутнього України

Зміцнення співпраці між суддівськими спільнотами України та Нідерландів — запорука європейського майбутнього України

  • 14.10.2022 11:51

Цього тижня розпочався новий етап в роботі українсько-нідерландського проєкту «Судова влада і суспільство», учасники якого й під час війни не полишають зусилля з налагодження ефективної співпраці між українськими та нідерландськими суддями, фахівцями у сфері права і експертами. Протягом тижня 36 українських суддів та представників апарату судів – учасників проєкту разом із нідерландськими суддями та експертами працюють над темами комунікації та суддівської етики.

За словами очільниці проєкту, заступниці голови Окружного суду Амстердама з міжнародної співпраці та верховенства права, такі заходи сприяють обміну досвідом та розвиткові співпраці між українськими та нідерландськими суддями, зміцненню довіри та порозуміння між професійними спільнотами двох країн. Для Королівства Нідерландів питання верховенства права було і залишається одним із ключових у контексті прагнення України стати частиною сім‘ї країн Європейського Союзу, і зусилля, спрямовані як на наближення судових практик, так і на інтеграцію українських суддів до суддівської спільноти ЄС, мають неабияке значення для підтримки європейського майбутнього нашої держави.

У вітальному слові учасникам проєкту національна експертка проєкту, суддя КАС ВС Наталія Блажівська зазначила, що, попри дуже складні поточні умови війни, українські судді продовжують здійснювати правосуддя, швидко та ефективно адаптуючись під конкретні умови конкретної місцевості та безпекової ситуації, незважаючи на те що законодавець зволікає з прийняттям необхідних змін до процесуальних кодексів. Попри війну, вже сьогодні слід дивитися в майбутнє та аналізувати способи швидкого відновлення країни, залучення інвестицій тощо. Очевидно, що якість правосуддя та якість взаємодії судів і суспільства буде абсолютно необхідним елементом для прискорення відновлення країни. Саме тому у фокусі уваги нашого проєкту два важливі та взаємопов’язані аспекти діяльності судів – етика та комунікація із суспільством. Обидва аспекти не є безпосередньо «процесуальними», водночас саме ці аспекти великою мірою формують довіру суспільства до суду, його рішень, готовності поважати та виконувати рішення судів. А це створює стабільність та передбачуваність суспільних відносин у різних сферах — економічній, соціальній, політичній. Не випадково в рекомендаціях Комітету міністрів Ради Європи зроблено уточнення, що незалежність судової влади є не привілеєм суддів, а гарантією поваги до прав і свобод людини, що дає змогу кожній особі відчувати довіру до судової системи.

У часи війни українські судді продовжують здійснювати правосуддя і захищати права громадян, саме тому дуже важливо поширювати цей унікальний для Європи 21-го століття досвід та ділитися своїми практиками з колегами з інших країн, наголосив Ханс ван дер Берг, керівник проєкту та представник Центру міжнародного правового співробітництва. Право на справедливий, вчасний і ефективний судовий розгляд незалежним, професійним і передбачуваним судом є передумовою верховенства права.

Проєкт «Судова влада і суспільство» реалізується Центром міжнародного правового співробітництва (Гаага) та фінансується міністерством міжнародних справ Королівства Нідерланди в рамках програми MATRA. Метою нідерландсько-українського проекту є зміцнення взаємин між судовою владою і суспільством та посилення верховенства права шляхом сприяння більш дієвому здійсненню правосуддя та підвищення ефективності роботи судів.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA