Змінились вимоги до електронних документів великих платників податків під час перевірок — PRAVO.UA Змінились вимоги до електронних документів великих платників податків під час перевірок — PRAVO.UA
прапор_України
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Змінились вимоги до електронних документів великих платників податків під час перевірок

Змінились вимоги до електронних документів великих платників податків під час перевірок

  • 27.08.2021 11:02

З 27 серпня діє нова редакція Порядку надання документів великого платника податків в електронній формі при проведенні документальної перевірки.

Зміни затверджено наказом Мінфіну від 15.09.2020 № 561.

Зміни стосуються:

  • вимог до документів та інформації, визначених п. 85.2 Податкового кодексу  в електронній формі великими платниками податків (ВПП) до контролюючих органів;
  • формату їх надання при проведенні документальної перевірки.

ВПП зобов’язаний надати документи певного формату, дотримуючись вимог законодавства про електронний документообіг не пізніше двох робочих днів, наступних за днем отримання запиту контролюючого органу.

Електронні документи (інформація) надаються у форматі XML у вигляді стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA). Він містить:

  • експортовані з вихідної системи обліку дані про наявність та стан активів, власного капіталу та зобов’язань;
  • інформацію щодо змін у фінансово-господарському стані СГ за певний період.

Структура надання електронних документів (інформації) ВПП (стандартний аудиторський файл (SAF-T UA)) затверджена новим додатком.

На електронний документ посадові особи ВПП накладають КЕП та кваліфіковану електронну печатку (за наявності) у такому порядку:

  1. КЕП головного бухгалтера (бухгалтера) або КЕП керівника;
  2. кваліфікована електронна печатка ВПП (за наявності).

Надіслані документи проходять автоматизовану перевірку відповідно до Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами.

Контролюючий орган зберігає отримані від ВПП документи до закінчення процедури узгодження результатів перевірки або спливу строку, передбаченого для оскарження результатів в адміністративному та судовому порядках, але не менше строку зберігання акта документальної перевірки, при проведенні якої використовувались документи.

Прийняття та реєстрація або відхилення контролюючим органом документів підтверджується електронним повідомленням.

Якщо протягом двох робочих днів ВПП повідомлення не отримав, він має вжити додаткові заходи з використанням інших засобів зв’язку для одержання від адресата відповідного повідомлення.

Якщо посадовим особам контролюючого органу під час проведення перевірки необхідно дослідити електронні документи, які платник податків не надав, ВПП зобов’язаний:

  • забезпечити доступ посадових осіб до електронних документів (інформації) ВПП за місцезнаходженням платника податків та його підрозділів (при проведенні документальних виїзних перевірок) або
  • додатково надати документи ВПП, що належать або пов’язані з предметом перевірки, на вимогу контролюючого органу, не пізніше двох робочих днів, наступних за днем отримання запиту контролюючого органу, в порядку та обсязі, визначених у цьому запиті.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
155479
600х90.gif
баннер_600_90px_2
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA