З 27 серпня діє нова редакція Порядку надання документів великого платника податків в електронній формі при проведенні документальної перевірки.
Зміни затверджено наказом Мінфіну від 15.09.2020 № 561.
Зміни стосуються:
ВПП зобов’язаний надати документи певного формату, дотримуючись вимог законодавства про електронний документообіг не пізніше двох робочих днів, наступних за днем отримання запиту контролюючого органу.
Електронні документи (інформація) надаються у форматі XML у вигляді стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA). Він містить:
Структура надання електронних документів (інформації) ВПП (стандартний аудиторський файл (SAF-T UA)) затверджена новим додатком.
На електронний документ посадові особи ВПП накладають КЕП та кваліфіковану електронну печатку (за наявності) у такому порядку:
Надіслані документи проходять автоматизовану перевірку відповідно до Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами.
Контролюючий орган зберігає отримані від ВПП документи до закінчення процедури узгодження результатів перевірки або спливу строку, передбаченого для оскарження результатів в адміністративному та судовому порядках, але не менше строку зберігання акта документальної перевірки, при проведенні якої використовувались документи.
Прийняття та реєстрація або відхилення контролюючим органом документів підтверджується електронним повідомленням.
Якщо протягом двох робочих днів ВПП повідомлення не отримав, він має вжити додаткові заходи з використанням інших засобів зв’язку для одержання від адресата відповідного повідомлення.
Якщо посадовим особам контролюючого органу під час проведення перевірки необхідно дослідити електронні документи, які платник податків не надав, ВПП зобов’язаний:
© Юридична практика, 1997-2023. Всі права захищені
Пожалуйста, подождите…