прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Змінено порядок отримання відомостей з Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство

Змінено порядок отримання відомостей з Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство

  • 11.08.2022 10:52

Міністерство юстиції України повідомляє про зміну порядку отримання відомостей про суб’єктів підприємницької діяльності, відносно яких триває або завершена процедура банкрутства, про стан провадження у справі про банкрутство та інших відомостей з питань банкрутства, що містяться в Єдиному реєстрі підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство (Єдиний реєстр підприємств).

З 21.06.2022 у зв’язку з відсутністю доступу до онлайн-сервісу з надання інформаційних довідок з цього реєстру відомості з Єдиного реєстру підприємств можна отримати у формі інформаційного листа.

Це встановлено наказом Міністерства юстиції України від 16.06.2022 № 2513/5, яким внесено зміни до Положення про Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 15.09.2011 № 3018/5 (Положення).

Зокрема, відповідно до встановленого цим наказом порядку надання відомостей з Єдиного реєстру підприємств у формі інформаційних листів здійснюється за відповідним запитом (письмовим або електронним) у разі обмеження в установлених законодавством випадках доступу до вебсайту, на якому подається електронний запит на отримання скороченої чи повної інформаційної довідки, або наявності протягом більше як однієї доби технічних проблем із доступом до такого офіційного вебсайту.

Запит про надання відомостей з Єдиного реєстру підприємств у формі інформаційного листа надсилається до відповідного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України за місцем розташування суб’єкта, щодо якого запитується інформація, або до Міністерства юстиції України — у разі необхідності в оперативному отриманні відомостей щодо суб’єктів, які зареєстровані в областях, віднесених до сфери повноважень різних міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України.

У запиті про надання відомостей з Єдиного реєстру підприємств у формі інформаційного листа (запит) вказуються такі обов’язкові параметри:

  • найменування і код боржника за ЄДРПОУ (для юридичних осіб), дата і номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань про проведення державної реєстрації (для фізичних осіб-підприємців);
  • найменування і код запитувача за ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб), повна адреса місця перебування, місця проживання (перебування) запитувача.

У разі, коли адреса державної реєстрації фізичної особи – підприємця, що є запитувачем, не збігається з фактичним місцем проживання (перебування), така особа може вказати про це в запиті з наданням підтвердження фактичного проживання (перебування) на відповідній території.

Підтвердженням місця проживання (перебування) запитувача може бути, у тому числі, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

У запиті також вказуються підстави для отримання відомостей з Єдиного реєстру підприємств та обґрунтування необхідності оперативного отримання таких відомостей. Запит повинен містити особистий підпис запитувача (власноруч у разі направлення письмового запиту або із застосуванням електронного підпису при поданні електронного запиту).

Водночас відповідно до пункту 3.6 розділу ІІІ Положення інформаційний лист з відомостями з Єдиного реєстру підприємств не надається у разі, якщо із вказаної запитувачем адреси місця розташування, місця проживання (перебування) вбачається його перебування на території, яка включена до Переліку адміністративно-територіальних одиниць, в межах яких припиняється доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України, в умовах воєнного стану.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA