Змінено підстави для відмови в державній реєстрації нормативно-правового акта — PRAVO.UA Змінено підстави для відмови в державній реєстрації нормативно-правового акта — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Змінено підстави для відмови в державній реєстрації нормативно-правового акта

Змінено підстави для відмови в державній реєстрації нормативно-правового акта

  • 02.04.2021 11:48

Набрали чинності зміни до постанови Кабінету Міністрів від 28 грудня 1992 р. № 731Про затвердження Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади”.

Документом внесено зміни до переліку підстав для відмови у державній реєстрації нормативно-правового акта.

Міністерство юстиції на своєму офіційному каналі в Telegram пояснило, що відтепер нормативно-правовий акт не буде зареєстровано, якщо він не відповідає Конституції та законам України, іншим актам законодавства, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколам до неї, Конвенції про права осіб з інвалідністю, міжнародним договорам України, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України, та зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву Європейського Союзу (acquis ЄС), якщо його видано без урахування практики Європейського суду з прав людини, він зокрема:

  • порушує чи обмежує встановлені законом права, свободи і законні інтереси громадян та юридичних осіб або покладає на них не передбачені законодавством обов’язки;
  • виходить за межі компетенції органу, що його видав;
  • містить норми, що призводять або можуть призвести до вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень;
  • не відповідає вимогам законодавства про мови;
  • виданий за наявності будь-якої з обставин, визначених у частині 1 статті 25 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” (на підставі повідомлення ДРС)».

Нагадаємо, також згідно з новими змінами, якщо нормативно-правовий акт прийнято суб’єктом нормотворення з порушенням правил нормопроєктувальної техніки, орган державної реєстрації не відмовлятиме в реєстрації такого акта.

У рішенні про державну реєстрацію відображатимуться зауваження і пропозиції щодо узгодження положень такого акта із законодавством із зазначенням конкретних невідповідностей, статей, пунктів тощо або наданням відповідного варіанта редакції тексту, до якого є зауваження.

Суб’єкт нормотворення повинен врахувати всі зауваження та протягом 5 робочих днів з дня їх отримання подати на реєстрацію відповідний акт або копію для скасування його реєстрації. При цьому в суб’єкта нормотворення немає необхідності проводити повторне узгодження цього акта із заінтересованими органами.

Якщо пропозиції враховано не буде, орган державної реєстрації скасує рішення про реєстрацію нормативно-правового акта.

Державна реєстрація такого акта здійснюється протягом 2 робочих днів після його надходження до органу державної реєстрації та підлягає офіційному опублікуванню одночасно із зареєстрованим нормативно-правовим актом.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA