600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Зменшено перелік підстав для здійснення закупівель без Prozorro

Зменшено перелік підстав для здійснення закупівель без Prozorro

  • 24.02.2023 13:27
Рубрика Новини

Уряд вніс зміни до постанови № 1178 від 12 жовтня 2022 р., спрямовані на створення належних умов для ефективного здійснення публічних закупівель.

Відповідне рішення, що було розроблене Міністерством економіки України, прийнято на засіданні уряду 17 лютого 2023 року. Про це повідомляє відділ зв’язків з громадськістю та ЗМІ Міністерства економіки України.

«Мінекономіки здійснює постійний моніторинг системи публічних закупівель для забезпечення ефективного реагування на динаміку їх стану. Ми поступово повертаємося до обов’язкового використання Prozorro в закупівлях. Так, цим рішенням ми суттєво скоротили перелік винятків, коли дозволяється укладати прямі договори без тендера, зобов’язали публікувати більше інформації про прямі закупівлі. Також ми закликаємо всіх замовників максимально відповідально ставитися до тендерного процесу і докладати максимум зусиль для забезпечення конкуренції в торгах», – наголосила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко.

Змінами до постанови передбачено погодження її положень з іншими законодавчими актами. Крім того, були прийняті такі основні зміни:

  • пункт 4 виклали в новій редакції та передбачили умови публікації замовниками звіту про виконання договору про закупівлю в електронній системі закупівель (ЕСЗ);
  • зменшено кількість підстав для здійснення закупівель без використання Prozorro;
  • уточнили, яку інформацію замовники можуть не публікувати в річних планах закупівель та в оголошенні про торги у разі, якщо така інформація несе загрозу безпеці;
  • зобов’язали публікувати тексти договорів та всі додатки до них у разі закупівель без застосування Prozorro, але залишили можливість приховати чутливу інформацію про постачальника, адресу постачання, якщо така інформація несе загрозу безпеці;
  • уточнили підстави і випадки відхилення пропозиції постачальників товарів російського та білоруського походження, а також компаній, що належать їх громадянам.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA