600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Зеленський підписав закон про платіжні послуги

Зеленський підписав закон про платіжні послуги

  • 30.07.2021 12:16

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про платіжні послуги», який парламент ухвалив 30 червня 2021 року.

Закон закріплює, що грошові кошти існують в Україні у готівковій (формі грошових знаків) та безготівковій (формі записів на рахунках) формах. Грошові кошти включають також електронні гроші та цифрові гроші у випадках, передбачених цим законом.

Закон визначає, що до фінансових платіжних послуг належать такі послуги:

  • послуги із зарахування готівкових коштів на рахунки користувачів, а також усі послуги щодо відкриття, обслуговування та закриття рахунків (крім електронних гаманців);
  • послуги зі зняття готівкових коштів із рахунків користувачів, а також усі послуги щодо відкриття, обслуговування та закриття рахунків (крім електронних гаманців);
  • послуги з виконання платіжних операцій із власними коштами користувача з рахунку / на рахунок користувача (крім платіжних операцій з електронними грошима), зокрема виконання кредитового переказу, виконання дебетового переказу, виконання іншої платіжної операції, у тому числі з використанням платіжних інструментів;
  • послуги з виконання платіжних операцій з рахунку / на рахунок користувача (крім платіжних операцій з електронними грошима) за умови, що кошти для виконання платіжної операції надаються користувачу надавачем платіжних послуг на умовах кредиту, зокрема:

а) виконання кредитового переказу;

б) виконання дебетового переказу;

в) виконання іншої платіжної операції, в тому числі з використанням платіжних інструментів;

  • послуги з емісії платіжних інструментів та/або здійснення еквайрингу платіжних інструментів;
  • послуги з переказу коштів без відкриття рахунку;
  • послуги з випуску електронних грошей та виконання платіжних операцій з ними, у тому числі відкриття та обслуговування електронних гаманців.

До нефінансових платіжних послуг належать:

1) послуги з ініціювання платіжної операції;

2) послуги з надання відомостей з рахунків.

Національний банк України видаватиме юридичній особі, яка має намір провадити діяльність із надання всіх або окремих платіжних послуг, ліцензію на надання всіх або окремих фінансових платіжних послуг шляхом включення до Реєстру відповідних відомостей.

Надавати платіжні послуги (зокрема, виконання окремих або разових платіжних операцій, відкриття та обслуговування рахунків тощо) здійснюватиметься на підставі договору, що укладається між надавачем платіжних послуг та користувачем відповідно до вимог законодавства, на узгоджених сторонами умовах.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA