600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Завтра КСУ перевірить положення закону про освіту: питання навчання мовою нацменшин не розглядатиметься

Завтра КСУ перевірить положення закону про освіту: питання навчання мовою нацменшин не розглядатиметься

  • 01.09.2021 12:20

Велика Палата Конституційного Суду України 2 вересня о 10.00 на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розгляне справу за конституційним поданням 56 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України окремих положень Закону України № 463–IX “Про повну загальну середню освіту”.

Зокрема, заявники вважають, що:

  1. статтею 5 закону особам, які належать до національних меншин України, обмежено конституційне право на навчання рідною мовою – мовою національних меншин в комунальних закладах освіти для здобуття загальної середньої освіти;
  2. положення абзацу 3 частини 2 статті 22 закону, згідно з якими педагогічні працівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, працюють на основі трудових договорів, що укладаються строком від одного до трьох років, «нівелюють гарантовані права громадян на працю, запроваджують дискримінаційні трудові умови для осіб, які досягли пенсійного віку».

Ці питання Конституційний Суд розділив і ухвалою про відкриття провадження не відкрив його в частині щодо права навчання мовою національних меншин.

Тому наразі закон перевірятиметься лише в аспекті дотримання трудових гарантій вчителів пенсійного віку.

Читайте також: Зеленський анонсував законопроєкт про національні спільноти України

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA