Затверджено Правила складання та подання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг — PRAVO.UA Затверджено Правила складання та подання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Затверджено Правила складання та подання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг

Затверджено Правила складання та подання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг

  • 07.12.2021 12:56
НБУ

Національний банк України затвердив Правила складання та подання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг (УРНФП) до Національного банку України (далі – Правила). Вони є обов’язковими для виконання всіма УРНФП, державне регулювання та нагляд за діяльністю яких здійснює Національний банк із 01.07.2020 відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг” від 12.09.2019 № 79-IX.

Правила складання та подання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг до Національного банку України є першими з моменту, відколи Національний банк перейняв на себе нові функції в межах реформи “спліт”. Це єдиний на сьогодні регуляторний нормативно-правовий акт Національного банку, який встановлює  вимоги до звітності УРПФП для цілей регулювання й нагляду.

Водночас Національний банк поширив на УРНФП перевірену на практиці технологію збирання звітності від респондентів в єдиному електронному форматі XML через вебпортал із автоматичною перевіркою повноти та своєчасності завантаженої звітності, а також наявності помилок у даних.

Після набрання Правилами чинності розпорядження попереднього регулятора, якими встановлювалися вимоги до звітності, втратять чинність.

Представники УРНФП були залучені до підготовки Правил у форматі консультацій та на етапі обговорень проєкту регуляторного нормативного документа.

Правила розроблені з метою отримання Національним банком звітності від УРНФП для забезпечення виконання Національним банком наглядових та регуляторних функцій у сфері ринків небанківських фінансових послуг, а також для складання грошово-кредитної та фінансової статистики, статистики платіжного балансу, міжнародної інвестиційної позиції, зовнішнього боргу відповідно до законодавства України.

Правила визначають:

  • УРНФП, які подають звітність: вони поширюватимуться на страховиків, страхових та перестрахових брокерів, кредитні спілки, ломбарди, інші фінансові установи, а також на юридичних осіб – суб’єктів господарювання, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами, але мають визначену законодавством України можливість надавати послуги з фінансового лізингу (лізингодавці);
  • форму для подання даних звітності;
  • вимоги до порядку формування показників звітності;
  • перелік, формат, періодичність та строки подання звітних файлів;
  • перелік, формат та строки подання електронних документів до Національного банку (приміток та  пояснювальних записок до звітності);
  • порядок накладання кваліфікованого електронного підпису на дані звітності.

Правила затверджені постановою правління Національного банку від 25 листопада 2021 року № 123 “Про затвердження Правил складання та подання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг до Національного банку України”, яка набирає чинності 1 січня 2022 року.

Читайте також: Оновлено вимоги стосовно формування банками буферів капіталу.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA