Затверджено правила продажу лікарських засобів через інтернет — PRAVO.UA Затверджено правила продажу лікарських засобів через інтернет — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Затверджено правила продажу лікарських засобів через інтернет

Затверджено правила продажу лікарських засобів через інтернет

  • 27.09.2021 12:29

Уряд уніс зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, які передбачають запровадження електронної торгівлі ліками. 

Відповідні нововведення передбачено постановою від 22 вересня 2021 р. № 1002.

Нагадаємо, 14 січня 2021 року набув чинності закон, який дозволив здійснювати електронну роздрібну торгівлю ліками підприємствам, що мають відповідну ліцензію.

Постановою визначено, що електронна роздрібна торгівля лікарськими засобами та їх доставлення кінцевому споживачу здійснюватиметься лише через аптеки та їх структурні підрозділи, які внесено до Переліку суб’єктів господарювання, що мають право на здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

Читайте також: В Україні заборонили продаж ліків дітям до 14 років

Забороняється електронна роздрібна торгівля та доставлення кінцевому споживачу:

  • лікарських засобів, реалізація (відпуск) яких громадянам здійснюється за рецептами лікарів (крім відпуску таких лікарських засобів за електронним рецептом у порядку, встановленому МОЗ);
  • лікарських засобів, обіг яких відповідно до закону здійснюється за наявності ліцензії на провадження діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів;
  • сильнодіючих, отруйних, радіоактивних лікарських засобів та медичних імунобіологічних препаратів, перелік яких визначається МОЗ.

Ліцензіат, який здійснює електронну роздрібну торгівлю лікарськими засобами, має забезпечити захист та нерозголошення конфіденційної інформації, зокрема персональних даних замовників лікарських засобів.

Доставлення ліків здійснюватиметься:

  • виключно з аптечного закладу ліцензіата;
  • співробітником власної служби доставки ліцензіата або із залученням інших суб’єктів господарювання — операторів поштового зв’язку;
  • перед укладенням договору про доставку ліцензіат перевірятиме суб’єкта господарювання щодо наявності в нього транспорту, обладнання та можливості забезпечити умови транспортування лікарських засобів.

Також затверджено типову форму договору про доставлення лікарських засобів кінцевому споживачу.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA