Затверджено порядок залучення інтернів до надання медичної допомоги хворим на COVID-19 — PRAVO.UA Затверджено порядок залучення інтернів до надання медичної допомоги хворим на COVID-19 — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Затверджено порядок залучення інтернів до надання медичної допомоги хворим на COVID-19

Затверджено порядок залучення інтернів до надання медичної допомоги хворим на COVID-19

  • 16.03.2021 13:42

Набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я від 07.12.2020 № 2820, який визначає порядок залучення лікарів-інтернів до виконання заходів, пов’язаних із протидією поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Лікарів-інтернів можуть залучати на волонтерських засадах після надання письмової згоди закладу охорони здоров’я, що є базою стажування інтерна.

Інтерни можуть брати участь у наданні медичної допомоги відповідно до спеціальності, зазначеної в дипломі про раніше здобутий освітній ступінь, під керівництвом лікаря, який має сертифікат лікаря-спеціаліста за конкретною лікарською спеціальністю.

Зокрема, лікарі-інтерни зможуть здійснювати:

  • відбір зразків матеріалів для дослідження методом полімеразної ланцюгової реакції;
  • визначення осіб, які мали контакт із хворими на коронавірусну хворобу (COVID-19);
  • спостереження за особами, які мали контакт із хворими на коронавірусну хворобу (COVID-19);
  • контроль поточного стану пацієнта з легкою формою коронавірусної хвороби (COVID-19) і контактних осіб.

Лікар, під керівництвом якого лікар-інтерн надає медичну допомогу хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19), повинен ознайомити інтерна з нормативно-правовими актами, затвердженими Міністерством охорони здоров’я України з метою забезпечення протистояння коронавірусній хворобі (COVID-19), та провести інструктаж щодо використання засобів індивідуального захисту. Лікувальні заклади, зі свого боку, мають забезпечити лікарів-інтернів безкоштовними засобами індивідуального захисту.

У разі укладення трудового договору державними і комунальними закладами охорони здоров’я з лікарями-інтернами для виконання заходів, пов’язаних із протидією поширенню COVID-19, на них поширюються гарантії, передбачені статтею 39 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”.

Нагадаємо, раніше Кабінет Міністрів визначив порядок виплати страховки в разі захворювання або смерті студентам-медикам старших курсів або інтернам у зв’язку з інфікуванням гострою респіраторною хворобою COVID-19, якщо їх було залучено до боротьби з COVID-19.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA