Затверджено Національну стратегію розвитку фінансової грамотності до 2030 року — PRAVO.UA Затверджено Національну стратегію розвитку фінансової грамотності до 2030 року — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Затверджено Національну стратегію розвитку фінансової грамотності до 2030 року

Затверджено Національну стратегію розвитку фінансової грамотності до 2030 року

  • 05.07.2024 12:36
програми грошових виплат

В Україні затверджено Національну стратегію розвитку фінансової грамотності до 2030 року. Ініціатор розроблення цього міжвідомчого стратегічного документа – Національний банк України. До міжвідомчої робочої групи з підготовки Стратегії фінграмотності приєднались також представники Міністерства освіти і науки України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку, Міністерства економіки України, Міністерства цифрової трансформації України та Державної установи “Офіс з розвитку підприємництва та експорту”.

Як повідомляє НБУ, втілення Стратегії фінграмотності забезпечить масштабування заходів з підвищення фінансової обізнаності та охоплення ними різноманітних цільових груп. Якщо в попередні роки у фокусі уваги були діти та молодь – українці з найнижчим рівнем фінансової грамотності, то під час реалізації нової міжвідомчої Стратегії фінграмотності додатковий акцент робитиметься на роботі з підприємцями й дорослим населенням, зокрема з ветеранами, внутрішньо переміщеними особами та людьми старшого віку.

Реалізація Стратегії фінграмотності здійснюватиметься за п’ятьма стратегічними цілями.

Ціль 1. Якісна базова фінансова освіта

Для її виконання заплановані заходи з підвищення фінансової грамотності дошкільнят, школярів та студентів. Передбачено розроблення різноманітних доступних навчальних ресурсів та осучаснення навчальних програм. Також важливим завданням у межах цієї цілі є розбудова спільноти педагогів – експертів із фінансової грамотності, що, зокрема, допоможе якісно розпочати викладання нового обов’язкового курсу “Підприємництво і фінансова грамотність” з 2025 року у 8-х класах та з 2026 року у 9-х класах у всіх школах України.

Ціль 2. Відповідальне фінансове життя

Це сприятиме підвищенню фінансової грамотності дорослого населення. На виконання цього завдання під час реалізації Стратегії фінграмотності створюватимуться навчальні ресурси для розвитку фінансових компетентностей на різних етапах життя, для ефективного управління особистими фінансами в кризових умовах, для підвищення обізнаності про економіку, фінансові продукти, права та обов’язки споживачів фінансових послуг.

Ціль 3. Фінансово обізнані підприємці

З прийняттям Стратегії фінграмотності в Україні вперше запроваджується комплексний підхід до підвищення фінансової обізнаності підприємців. Тому одним із першочергових завдань у межах реалізації цілі 3 є розроблення рамки фінансових компетентностей підприємців України. Також заплановані заходи зі зростання обізнаності підприємців-початківців та представників малого бізнесу про фінансові послуги та про інструменти ринків капіталу, обачне використання яких сприятиме розвитку бізнесу.

Ціль 4. Просунута цифрова фінансова грамотність

Ця ціль посідає особливе місце в Стратегії фінграмотності, адже в умовах повномасштабної війни українці переконались, що наявність доступу до цифрових фінансових послуг та вміння ефективно ними користуватися – один зі складників особистої безпеки та фінансової стійкості. В межах реалізації Стратегії фінграмотності заплановано розроблення навчальних матеріалів та проведення заходів, щоби підвищити обізнаність про цифрові фінансові послуги, платіжну безпеку та захист від кібершахрайства. Особлива увага приділятиметься розвитку інтерактивних цифрових інструментів вдосконалення фінансових компетентностей.

Ціль 5. Сприятлива екосистема для розвитку фінансової грамотності

Йдеться про розвиток екосистеми фінансової грамотності в Україні, налагодження співпраці як всередині країни, так і з представниками міжнародних організацій та інших країн.

У дорожній карті Стратегії фінграмотності за першими чотирма цілями передбачений моніторинг рівня фінансової грамотності різних цільових груп та проведення опитувань. Отримані результати будуть основою для якісного оновлення документа та врахування поточних тенденцій і актуальних потреб. Для самостійного виявлення українцями прогалин у фінансових знаннях та навичках розроблятимуться спеціальні онлайн-інструменти. Ще однією наскрізною лінією дорожньої карти за різними стратегічними цілями є робота з мотивацією та зміною ставлення населення до вирішення фінансових питань, що сприятиме формуванню обачної фінансової поведінки.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA