Затверджено нову форму угоди про проводження з побутовими відходами — PRAVO.UA Затверджено нову форму угоди про проводження з побутовими відходами — PRAVO.UA
1024x90-ULF-1
2024
прапор_України

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Затверджено нову форму угоди про проводження з побутовими відходами

Затверджено нову форму угоди про проводження з побутовими відходами

  • 05.11.2021 10:44

Кабінет Міністрів України затвердив нову форму угоди про поводження з побутовими відходами. Відповідна постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2008 р. № 1070» від 28 жовтня 2021 р. № 1124 набрала чинності вчора, 4 листопада 2021 року.

Така інформація опублікована на офіційному вебсайті Міністерства розвитку громад та територій України.

Постанова № 10170 ввела в дію Типовий індивідуальний договір про надання послуг з поводження з побутовими відходами. Такий договір за своєю природою є публічним договором приєднання.

З набуттям постановою чинності уряд забезпечив узгодження Правил та типових договорів надання послуг з поводження з побутовими відходами з чинним законодавством.

Постанова передбачає такі особливості регулювання питань, пов’язаних із виконанням договору:

  • плата виконавцю за індивідуальним договором про надання послуги з поводження з побутовими відходами складається з плати за послугу та плати за абонентське обслуговування, що вносяться споживачем виконавцю щомісяця однією сумою в порядку та розмірах відповідно до умов договору. Оплата послуг здійснюється не пізніше ніж 20 числа місяця, що настає за розрахунковим періодом;
  • у платіжному документі передбачаються графи для зазначення даних, серед іншого, про плату за абонентське обслуговування (за індивідуальним договором про надання послуг із поводження з побутовими відходами).

Водночас затвердження нової форми Типового договору відкриває нові можливості для співвласників багатоквартирного будинку та власників індивідуальних (садибних) житлових будинків.

До нової угоди мають право приєднатися члени не кожного ОСББ. Таке право є у співвласників ОСББ, що не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали з виконавцем комунальної послуги відповідний договір.

Члени ОСББ та власники індивідуальних присадибних ділянок мають право на укладення індивідуального договору про надання послуги з поводження з побутовими відходами.

Нагадаємо, що прокуратура змогла у Верховному Суді відстояти право мешканців Львова на новий полігон побутових відходів та екологічно безпечний сміттєпереробний завод.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA