600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Затримано підприємців, які продавали військовим яйця по 17 гривень

Затримано підприємців, які продавали військовим яйця по 17 гривень

  • 02.02.2023 15:37
Рубрика Новини

Державне бюро розслідувань спільно зі Службою безпеки України провели спецоперацію з викриття та затримання злочинної групи, яка привласнювала кошти, виділені на харчування військовослужбовців Збройних сил України.

Як повідомляє ДБР, окрім постачання яєць за завищеними цінами для Міноборони, ділки вигадували й інші схеми, зокрема, до фінансово-господарських документів вносились неправдиві дані щодо отримання військовою частиною продуктів на свій склад, коли насправді нічого не поставлялося. Потім «віртуальні» продукти «списували», начебто їх спожили солдати.

ДБР затримало чергову злочинну групу з п’яти осіб, до складу якої входили представники підприємств-постачальників та військові, відповідальні за забезпечення однієї з військових частин ЗСУ. Також затримано військовослужбовця, який вів чорну бухгалтерію махінаторів.

Загальна сума встановлених збитків державі від діяльності злочинної групи сягає понад 4,6 млн грн. Кошти, які перераховувало Міністерство оборони України на рахунки суб’єкта господарювання, учасники схеми ділили між собою.

Під час проведених обшуків в учасників злочину вилучено чорну бухгалтерію, записи, незаконну зброю, боєприпаси, вибухові пристрої, понад 1 млн грн готівкою.

Затриманим особам готуються повідомлення про підозру та клопотання про обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою. Попередня кваліфікація кримінального правопорушення – ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні, вчинені в особливо великих розмірах). Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 12 років.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA