Засудженого за злочин проти національної безпеки не звільнять від покарання через пенсійний вік та результати доповіді органу пробації - ВС — PRAVO.UA Засудженого за злочин проти національної безпеки не звільнять від покарання через пенсійний вік та результати доповіді органу пробації - ВС — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Засудженого за злочин проти національної безпеки не звільнять від покарання через пенсійний вік та результати доповіді органу пробації – ВС

Засудженого за злочин проти національної безпеки не звільнять від покарання через пенсійний вік та результати доповіді органу пробації – ВС

  • 25.05.2021 14:31

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду постановив: пенсійний вік та результати досудової доповіді органу пробації не можуть бути достатніми підставами для звільнення від відбування покарання з випробуванням засуджених за злочин проти основ національної безпеки України. Про це повідомляє пресслужба ВС.

Суть справ

Навесні 2014 року в одному із сіл Донецької області особи організували роботу виборчої комісії та керували її діяльністю щодо проведення незаконного референдуму, спрямованого на створення «ДНР». Вироком суду першої інстанції особи були звільнені від відбування покарання за ч. 2 ст. 110 КК з випробуванням з іспитовим строком (ст. 75 КК України), на них були покладені відповідні обов’язки, передбачені ст. 76 КК України.

Апеляційний суд скасував вирок місцевого суду в частині призначеного покарання і виніс свій вирок, призначивши кожній з осіб покарання у вигляді позбавлення волі на строк 5 років.

Висновок ККС ВС (постанова від 11 березня 2021 року у справі № 236/1409/17)

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду залишив без задоволення касаційні скарги в інтересах двох засуджених, визнаних винуватими у вчиненні умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України із порушенням порядку, встановленого Конституцією України, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 110 КК України).

Як зазначено в постанові касаційного суду, доводи засудженої про відсутність у її діях суб’єктивної сторони інкримінованого злочину з посиланням на рішення міськради щодо проведення референдуму не є слушними. Згідно зі статтями 72, 73, 92 Конституції України питання про зміну території України вирішуються виключно всеукраїнським референдумом, який призначається Верховною Радою України або Президентом України. Організація і порядок його проведення визначаються виключно законами України. Таких рішень держава Україна не приймала, що є загальновідомим фактом.

Необґрунтованими є й доводи касаційних скарг засудженої та захисника засудженого про явну несправедливість і невідповідність призначеного засудженим покарання тяжкості вчиненого ними кримінального правопорушення та даним, які характеризують цих осіб.

Так, апеляційний суд указав на те, що особи вчинили тяжкий злочин проти основ національної безпеки України, що за своїм видом становить особливо велику суспільну небезпеку для держави та громадян, за місцем проживання їх характеризують позитивно, це особи пенсійного віку. Обставин, що пом’якшують покарання, не встановлено.

Що стосується твердження про те, що судом не враховано досудову доповідь органу пробації та похилий вік засуджених, то сам собою факт пенсійного віку та досудова доповідь органу пробації не можуть бути достатніми підставами для звільнення осіб від відбування покарання з випробуванням, оскільки це не завадило їм вчинити тяжкий злочин, а отже, жодним чином не знижує її суспільної небезпеки.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA