Заступнику голови КМДА вручили підозру у справі приватного заводу «Радикал» — PRAVO.UA Заступнику голови КМДА вручили підозру у справі приватного заводу «Радикал» — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Заступнику голови КМДА вручили підозру у справі приватного заводу «Радикал»

Заступнику голови КМДА вручили підозру у справі приватного заводу «Радикал»

  • 31.01.2022 10:44

Сьогодні вранці, 31 січня, заступнику голови КМДА Петру Пантелеєву вручено підозру у справі приватного підприємства «Радикал», яке раніше було державним підприємством. Правоохоронці прийшли вранці близько 8:00 додому до заступника голови КМДА.

КМДА акцентує на тому, що на заводі «Радикал», який не є і ніколи не був у муніципальній власності, накопичилися шкідливі відходи в результаті недбальства власників. Попри те що міська влада забезпечила вивезення понад 300 тонн шкідливих матеріалів, а в листопаді 2021 року за ініціативи міста розпочалась реалізація проєкту для безпечної утилізації небезпечних відходів на території, правоохоронні органи сьогодні звинувачують заступника голови КМДА в бездіяльності.

“Ці та інші факти у справі заводу свідчать про те, що вручення підозри представнику КМДА є лише черговою спробою політичного тиску на міську владу. Адже саме державні органи заблокували спроби міста розробити проєкт утилізації відходів заводу та профінансувати його”,  – зазначає пресслужба КМДА.

Так, у 2020 році Антимонопольний комітет України своїм рішенням заборонив Управлінню екології та природних ресурсів КМДА фінансувати заходи на території заводу.

Відкрите акціонерне товариство «Радикал», яке раніше було державним підприємством, розпочало роботу понад 60 років тому. Завод виробляв синтетичні матеріали.

  • У 1994 році підприємство було приватизовано.
  • У липні 1996 року приватний власник зупинив роботу заводу із грубим порушенням вимог природоохоронного законодавства. А саме – необхідні регламентні роботи проведено не було і залишки хімічних речовин не було вивезено.
  • У 1998 році щодо тодішнього керівництва підприємства порушено кримінальну справу за фактом шахрайства.
  • Однак у серпні 2000 року постановою Арбітражного суду м. Києва ВАТ «Радикал» визнано банкрутом та розпочато процедуру ліквідації підприємства.

Як наслідок, підприємство досі не ліквідовано. Однак у спадок місту дістались десятки тисяч квадратних метрів території заводу, що уражені хімічними речовинами.

Водночас зазначимо, що контроль за ліквідацією заводу здійснювався з боку держави, оскільки ліквідатора підприємства призначає саме державний орган.

Нагадаємо, що завершується термін сплати окремих платежів: ПДВ, ЄП, ПДФО, плати за землю.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA