«Запити, пов’язані з військовими питаннями, ще довго лишатимуться актуальними» — Юрій Бабенко, СЕО Mitrax — PRAVO.UA «Запити, пов’язані з військовими питаннями, ще довго лишатимуться актуальними» — Юрій Бабенко, СЕО Mitrax — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » «Запити, пов’язані з військовими питаннями, ще довго лишатимуться актуальними» — Юрій Бабенко, СЕО Mitrax

«Запити, пов’язані з військовими питаннями, ще довго лишатимуться актуальними» — Юрій Бабенко, СЕО Mitrax

  • 16.08.2022 12:57
Юрій Бабенко

Про юрбізнес під час війни та післявоєнну конфігурацію юрринку, допомогу ЗСУ та волонтерство «Юридичній практиці» розповів новий СЕО Mitrax Юрій Бабенко.

Які зміни відбулися в Mitrax за час війни?

— Перші раптові і зовсім не заплановані зміни пов’язані з тим, що більшість працівників, дбаючи про власну безпеку, виїхали з Києва. Партнер Mitrax і керівник практики вирішення спорів Олександр Строкань із перших днів повномасштабного вторгнення росії пішов на війну. Судові процеси фактично зупинились приблизно на 2-3 місяці, тому формат роботи компанії відразу ж довелось переосмислювати, набувати експертності у військових питаннях, на яких раніше ми не спеціалізувались.

Наступні зміни вже відбувались не так раптово. Це зміна CEO компанії, яким замість Арсенія Салалайка став я; пошук нових адвокатів у компанію; запровадження нової спеціалізації адвокатів із військових питань.

Загалом зміни в компанії не були для нас чимось шоковим чи критичним і не вплинули на якість надання послуг, тому що для віддаленої роботи у нас все вже давно було готово, перехід обов’язків CEO відбувався поступово. Те, що вплинуло на роботу, — це зміни в країні, а не в компанії.

Чи багато ваших колег на фронті (в ЗСУ/ТрО/Нацгвардії тощо)? Фірма їх підтримує?

— Відразу на фронт пішов Олександр Строкань. Він і зараз перебуває на передовій, захищає країну з автоматом в руках, за що ми йому дуже вдячні.

Приблизно половина чоловіків пішли добровольцями в ТрО і абсолютно всі почали волонтерити, шукали різні способи підтримати наших воїнів. Серед мого оточення взагалі важко знайти людину, яка б у перші дні тією чи іншою мірою не допомагала волонтерським ініціативам.

Звісно, тих, хто на фронті, ми підтримуємо, всім виплачуємо заробітну плату.

— Які саме волонтерські ініціативи підтримує фірма та окремі ваші юристи?

— Від самого початку воєнного стану ми створили своєрідну базу знань із військових питань, організували чат «Юридичний батальйон», в якому обговорювали законодавчі проблеми, ділились досвідом. Створили гугл-форму для запитів на консультації з питань воєнного часу, перші приблизно 2 місяці надавали консультації безкоштовно. По суті, деяким військовослужбовцям, волонтерським організаціям і зараз надаємо безкоштовні консультації, залежить від того, з яким запитом звернувся клієнт і яка у нього ситуація.

Партнери Mitrax роблять дуже багато для перемоги України, за що отримали нагороди від Залужного «За заслуги перед ЗСУ» та від Рєзнікова «За сприяння ЗСУ». Вони започаткували фонд допомоги ЗСУ, беруть участь у постачанні потрібних ЗСУ речей, мають подяку від Кличка за участь у відновленні захисних споруд Києва, подяки від командирів військових частин. Просто наші партнери прийняли для себе рішення на цих речах не піаритись.

На чому ви наразі зосереджені як СЕО? Які основні виклики?

— Основний короткостроковий виклик — це відновити довоєнні позиції компанії, думаю, такий виклик стоїть зараз перед кожною юридичною компанією. З кожним днем до цього наближаємось. Важко виділити щось одне, на чому ми зосереджені, зараз це і налагодження роботи з великими корпоративними клієнтами, в тому числі з кількома банками, і формування нових спеціалізацій адвокатів, і налагодження нової маркетингової стратегії.

Нещодавно подали анкету на участь у міжнародному рейтингу юридичних компаній The Legal 500 EMEA, в якому наша практика приватних клієнтів була відзначена два попередні роки. Цього року також подали заявку і стосовно нашої практики вирішення судових спорів.

Як зараз організовано роботу в Mitrax?

— Ми поважаємо безпеку співробітників і не просимо їх повертатися в офіс. Зрештою, можливість віддаленого режиму роботи у нас була організована і раніше. Але майже всі зараз вже повернулись в Київ і працюють з офісу.

Зараз в Mitrax є кілька структурних практик в Києві. Є філії в Одесі та Запоріжжі, які також працюють всупереч воєнним діям.

Яких управлінських навичок та компетенції потребує воєнний час?

— Думаю, насамперед гнучкості, рішучості і швидкості в управлінні та прийнятті рішень, а також стресостійкості, здатності підлаштовуватись під «нові правила гри».

Ну і емпатії до людей. Зрештою, ми ж компанія, яка надає професійні послуги, тому постійно спілкуємось із людьми.

Чи вдається вам поєднувати юридичну практику та управлінські функції? В якій пропорції?

—Так, цілком вдається. Я б сказав, у пропорції 50/50. Система стійка, коли кожен її підрозділ працює з високою автономністю, тому делегую повноваження, організовую роботу так, щоби був час займатись юридичною практикою, бо я це люблю.

Юрій Бабенко

Що можна віднести до конкурентних переваг юрфірми у воєнний час? Війна загострила конкуренцію за платоспроможного клієнта?

— Якість роботи завжди була і буде, на мою думку, основою конкурентною перевагою в будь-який час. А саме у воєнний час у багатьох відбулась певна переоцінка цінностей і, як мені здається, зараз особливо важливо виражати людяність у співпраці з клієнтами.

Величезну роль в утриманні наших старих клієнтів та залученні нових відіграла репутація компанії Mitrax.

Середня платоспроможність клієнтів, звісно, знизилася. Проте це пов’язано не з конкуренцією між адвокатами, а з кількістю запитів на юридичні послуги. Суттєвого загострення конкуренції серед юридичних компаній, як на мене, немає. Однак війна вносить свої корективи: деякі питання стають «не на часі», деякі, як, наприклад, усиновлення іноземцями, неможливі з огляду на зупинення самої процедури на період війни.

Що ще за час війни змінилося в запитах клієнтів? З якими проблемами до вас звертаються найчастіше?

— Змінився насамперед зміст запитів: на початку війни приблизно 90% запитів стосувались військових питань. Після того як суди відновили свою роботу, почала переважати звична для компанії робота. Однак дуже висока частка запитів, пов’язаних із військовими питаннями залишилась. Думаю, такі запити ще довго лишатимуться актуальними.

Чи замислювалися ви над повоєнною конфігурацією українського ринку юридичних послуг?

— Думаю, дуже довго будуть актуальними військові питання.

Також, враховуючи, що багато матерів мали можливість виїхати з дітьми за кордон без згоди і дозволу батька (чи навпаки), актуальним буде питання розшуку та повернення дітей в Україну. Навіть зараз дуже часто з цим звертаються. Міграційні питання, гадаю, теж стануть нагальними.

Унаслідок війни багато юристів залишилося без роботи, тому серед адвокатів, які займаються індивідуальною практикою, буде досить висока конкуренція. Деякі навіть хороші адвокатські компанії, які працювали в Києві, припинили свою роботу через проблеми, пов’язані з воєнним станом; багато адвокатів із цих компаній підуть у вільне плавання. Це, певна річ, впливатиме і на ціну послуг.

Які ваші основні враження за час війни? Які уроки та висновки?

— Те, що вражає і захоплює, — сила, єдність, згуртованість і стійкість нашого народу, нашої армії. Таку націю не можна перемогти.

Не впадати в розпач, не піддаватись апатії. Це найгірше, що зараз можна зробити. Систематично і цілеспрямовано допомагати ЗСУ, працювати на своєму фронті.

І насамкінець хочу подякувати кожному працівнику Mitrax, у нас чудова команда, навіть у перші місяці війни, у складний для компанії час, відчувалась надзвичайна згуртованість, бачення спільних цілей, командний рух в одному напрямку. Приємно відчувати себе частиною такої хорошої команди.

(Бесіду вів Олексій Насадюк, «Юридична практика»)

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA