прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Запроваджено воєнний стан в Україні

Запроваджено воєнний стан в Україні

  • 24.02.2022 10:13

Президент Володимир Зеленський підписав Указ № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні». Народні депутати затвердили цей документ 300 голосами.

Згідно з указом запроваджено військовий стан:

  • з 5:30 24 лютого 2022 року
  • строком на 30 діб.

Напередодні вночі було запроваджено надзвичайний стан. Однак оскільки ризик загрози змінився прямою військовою інтервенцією і атакою по всій території України, було видано новий указ.

Верховна Рада не закриває відкрите позачергове засідання, готуючись ухвалювати термінові закони.

Згідно з  указом військове командування разом із Міністерством внутрішніх справ України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування мають забезпечити передбачені Законом України «Про правовий режим воєнного стану»  заходи й повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.

Обмеження воєнного стану

У зв’язку з тим, що запроваджено військовий стан, в Україні тимчасово можуть:

  • обмежуватися конституційні права і свободи людини та громадянина, передбачені статтями 30-34, 38, 39, 41-44, 53 Конституції України;
  • впроваджуватися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб.

Кабінету Міністрів України потрібно невідкладно ввести в дію план запровадження та забезпечення заходів правового режиму воєнного стану в Україні, забезпечити відповідне фінансування.

Державній службі України з надзвичайних ситуацій доручено невідкладно разом з місцевими державними адміністраціями та іншими державними органами, установами, підприємствами, організаціями всіх форм власності привести єдину державну систему цивільного захисту, її функціональні та територіальні підсистеми у готовність до виконання завдань за призначенням в особливий період.

Також обласні, Київська міська державні адміністрації, органи місцевого самоврядування повинні утворити ради оборони та забезпечити сприяння військовому командуванню у запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнною стану.

Міністерство закордонних справ України має забезпечити інформування в установленому порядку Генерального секретаря ООН та офіційних осіб іноземних держав про:

  • запровадження в Україні воєнного стану;
  • обмеження прав і свобод людини та громадянина, що є відхиленням від зобов’язань за Міжнародним пактом про громадянські та політичні права;
  • межу цих відхилень і причини ухвалення такого рішення.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA