прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Заповнення та контроль повноти подання звіту про контрольовані операції — рекомендації ДПС України

Заповнення та контроль повноти подання звіту про контрольовані операції — рекомендації ДПС України

  • 20.09.2022 16:16

Державна податкова служба України нагадує, що відповідно до вимог ст. 39 Податкового кодексу України (Кодекс) платники податків, які у 2021 році здійснювали контрольовані операції (КО), мають подати до ДПС звіт про контрольовані операції (звіт), та підготовила алгоритми заповнення такого звіту.

Звіт подається до 1 жовтня 2022 року, тож останній день подання за 2021 звітний рік – 30 вересня 2022 року.

ДПС наголошує, що звіт подається разом із повідомленням про участь у міжнародній групі компаній (Повідомлення).

Форму та порядок складання звіту затверджено наказом Мінфіну від 18.01.2016 № 8 «Про затвердження форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції».

Звіт подається до ДПС засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

Звіт складається із заголовної, основної частин, додатка (-ів) та інформації до додатка (-ів), які є невіддільною частиною звіту.

У заголовній частині звіту зазначаються основні реквізити платника податків, який подає звіт. В основній частині наводяться загальні відомості про операції з нерезидентами – сторонами КО.

При цьому кількість додатків до звіту має відповідати кількості контрагентів, що зазначені в основній частині звіту. Суми КО в розрізі конкретних контрагентів також повинні збігатися.

Інформація до додатка про пов’язаність осіб заповнюється у випадку наявності КО з пов’язаними особами, зокрема через компанії, визначені підпунктом 39.2.1.5 Кодексу.

Відповідно до вимог пункту 39.4 статті 39 Кодексу звіт та повідомлення є формами звітності для податкового контролю за трансфертним ціноутворенням.

Відповідальність платників податків за неподання (несвоєчасне подання) звіту, повідомлення, невключення до наданого звіту всіх КО або надання недостовірної інформації в повідомленні передбачено статтею 120 Кодексу.

Так, за неподання звіту та повідомлення пунктом 120.3 статті 120 Кодексу передбачено штраф у розмірі 300 прожиткових мінімумів для працездатної особи, що встановлено законом на 1 січня податкового (звітного) року, це становить для звітного 2021 року 681 000 грн (300 х 2 270 грн).

За несвоєчасне подання звіту та повідомлення (пункт 120.6 статті 120 Кодексу) передбачено штраф — 1 розмір прожиткового мінімуму, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожен прострочений день (але щонайбільше 300 прожиткових мінімумів).

Однак воєнний стан у країні вніс свої корективи

Так, нормами Кодексу (пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу) визначено, що у випадку неможливості виконання платниками податків обов’язків щодо дотримання строків сплати податків та зборів, подання звітності платники подають відповідну заяву разом з підтвердними документами відповідно до вимог наказу Міністерства фінансів України від 29.07.2022 № 225 «Про затвердження Порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов’язків, визначених підпунктом 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України та перелік документів на підтвердження»1 (далі – Порядок № 225), який набув чинності 06.09.2022.

Наразі мають право подати таку заяву з відповідними документами не пізніше за 30 вересня 2022 року платники податків, які на дату набрання чинності Порядком № 225 мають можливість подати до контролювального органу заяву та документи (копії документів), інформацію про відсутність можливості виконання податкових обов’язків.

У ДПС також нагадують, що в разі самостійного виявлення помилок у вже поданому звіті, зокрема подання інформації не у повному обсязі, наявності помилок або недоліків, такий платник податків має право подати звіт з позначкою «звітний новий» до граничного строку його подання, тобто до 30.09.2022. Новий звіт подається за такий самий звітний період та повинен містити повну інформацію про КО, як передбачено під час складання основного звіту (з урахуванням виправлених помилок).

При цьому контролювальний орган під час здійснення моніторингу та організації контрольно-перевіряльних заходів бере до уваги звіт із позначкою «звітний новий», і штрафні санкції за самостійно виявлені та виправлені платниками податків порушення в такому випадку не застосовуються.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

ЮП 600х90
tg-10
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA