прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Заохочення роботодавців: новий проєкт працевлаштування осіб з інвалідністю

Заохочення роботодавців: новий проєкт працевлаштування осіб з інвалідністю

  • 17.11.2022 15:50

Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович представила законопроєкт про працевлаштування осіб з інвалідністю, – про це повідомляє Урядовий портал.

Пані міністр зазначила, що законопроєкт повністю змінює підходи держави до працевлаштування людей з інвалідністю:

“Ми переходимо від неефективної системи штрафів та покарань роботодавців до механізмів заохочень. Наша мета – забезпечити можливістю працювати всіх, хто має таке бажання”.

Оксана Жолнович назвала основні зміни відповідно проєкту:

  1. Запровадження сплати цільового внеску замість штрафів за невиконання нормативу працевлаштування.
  2. Розширення категорій підприємств, які можуть користуватися фінансовою підтримкою для забезпечення працевлаштування осіб з інвалідністю.
  3.  Розширення можливостей для працевлаштування осіб з інвалідністю шляхом набуття будь-яким суб’єктом господарювання статусу підприємства трудової інтеграції за умови відповідності законодавчо визначеним критеріям.
  4. Можливість заснування підприємств захищеного працевлаштування, які мають на меті не отримання прибутку, а забезпечення працевлаштування осіб із важкими формами обмежень функціонування.
  5. Створення спеціального фонду державного бюджету для підтримки працевлаштування осіб з інвалідністю шляхом накопичення внесків роботодавців.
  6. Гарантоване для працівника збереження трудових відносин з роботодавцем, де з працівником трапився нещасний випадок на виробництві/професійне захворювання.
  7. Обов’язкове включення до механізму працевлаштування соціальних послуг (соціального супроводу на робочому місці, персонального асистента, перекладу жестовою мовою та інші).
  8. Залучення до механізму сприяння зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю приватних агенцій працевлаштування.

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA