Заочно судитимуть окупаційного суддю через депортацію українців із Криму — PRAVO.UA Заочно судитимуть окупаційного суддю через депортацію українців із Криму — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Заочно судитимуть окупаційного суддю через депортацію українців із Криму

Заочно судитимуть окупаційного суддю через депортацію українців із Криму

  • 18.01.2023 14:27
фото: facebook прокуратури АРК
Через депортацію українців із Криму заочно судитимуть окупаційного суддю з півострова, про це повідомляє прокуратура Автономної Республіки Крим. Прокуратура АРК скерувала до суду обвинувальний акт стосовно окупаційного судді, який ухвалював рішення про видворення українців з окупованої території півострова. Обвинувачений реалізовував політику рф, спрямовану на зміну демографічного складу населення Криму. Кінцева мета такої політики кремлівського режиму полягає у витісненні з півострова кримчан, незгодних з окупаційним режимом, та заселенні півострова росіянами.
Спеціальним досудовим розслідуванням встановлено, що, керуючись російським законодавством, «суддя» так званого Євпаторійського міського суду Республіки Крим незаконно ухвалив рішення про видворення громадян України з території півострова, мотивувавши його нібито відсутністю дозвільних документів та порушенням «правил перебування на території рф».
Однак українці, які на момент початку збройного конфлікту в Криму на законних підставах перебували на території півострова, перебувають під захистом міжнародного гуманітарного права і не потребують жодних додаткових документів. Тобто окупанти не мають законних підстав примусово переміщувати чи депортувати українців із місць їх проживання.
Дії обвинуваченого кваліфіковано як порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України), оскільки зазначене є серйозним порушенням норм міжнародного гуманітарного права, зокрема положень Конвенції про захист цивільного населення 1949 року. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA