прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Законопроєкт щодо обмеження обігу лікарських засобів, виробництво яких розташовано на території країн-агресорів, необхідно доопрацювати — звернення АПУ

Законопроєкт щодо обмеження обігу лікарських засобів, виробництво яких розташовано на території країн-агресорів, необхідно доопрацювати — звернення АПУ

  • 06.06.2022 10:42

Комітет Асоціації правників України з медичного та фармацевтичного права (комітет АПУ) звернувся до Президента України Володимира Зеленського щодо необхідності доопрацювання проєкту Закону «Про внесення змін до Закону України «Про лікарські засоби» стосовно обмеження обігу лікарських засобів, виробництво яких розташовано на території Російської Федерації або Республіки Білорусь» від 25 квітня 2022 року № 7313 (законопроєкт), який очікує на підпис Президента.

Проаналізувавши документ, експерти дійшли висновку, що його прийняття у зазначеній редакції матиме суттєві негативні економічні та соціальні наслідки для фармацевтичної галузі зокрема та економіки України в цілому.

Правники підтримують мету законопроєкту про обмеження обігу в Україні лікарських засобів, виробництво яких хоча б частково розташовано на території Російської Федерації або Республіки Білорусь, проте комітет висловлює свої критичні зауваження.

Як вбачається із тексту документа, окрім обмеження обігу в Україні лікарських засобів, виробництво яких хоча б частково розташовано на зазначених територіях, ним також передбачено можливість Міністерства охорони здоров’я України скасовувати або зупиняти дію реєстраційних посвідчень на лікарські засоби виробництва тих фармацевтичних компаній, які не співпрацюють та жодним чином не взаємодіють із компаніями та виробництвами, які розташовано на території країн-агресорів.

У результаті Україна може мати низку негативних наслідків, зокрема:

  • Антиконкурентний ефект. Скасування або зупинка дії реєстраційного посвідчення фактично є штучно створеним бар’єром та інструментом прямого впливу на конкурентне середовище у фармацевтичній галузі.
  • Антисоціальний ефект. Цей негативний ефект обумовлюється саме конкурентним середовищем і широтою асортименту лікарських засобів. Не менш важливим складником є й доступ пацієнтів до необхідних лікарських засобів, тим паче в умовах війни, а також забезпечення великими роботодавцями своїх співробітників та їхніх сімей необхідними засобами для існування.
  • Економічний ефект. Національна система охорони здоров’я України має безумовно важливе стратегічне значення не тільки в період опору країни збройній агресії Російської Федерації, а й для сталого розвитку України в майбутньому.

На переконання експертів комітету АПУ, законопроєкт доцільно доповнити критеріями, на підставі яких компанії, що жодним чином не співпрацюють із компаніями та виробництвами на території країн-агресорів, можуть бути виключені зі сфери його регулювання. Зокрема, відповідні критерії мають бути розроблені Кабінетом Міністрів України та містити соціальний, гуманітарний, інвестиційний складники тощо. Зі свого боку комітет АПУ готовий долучитись до робочої групи з розробки таких критеріїв.

Поділитися
Теги АПУ

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA