600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Законопроєкт № 7441-1 щодо списання кредитів на житло та авто, яке було пошкоджено або зруйновано під час війни, зазнав суттєвих змін

Законопроєкт № 7441-1 щодо списання кредитів на житло та авто, яке було пошкоджено або зруйновано під час війни, зазнав суттєвих змін

  • 28.11.2022 15:22
Рубрика Новини

Комітет Верховної Ради з питань податкової та фінансової політики підтримав у другому читанні законопроєкт № 7441-1 щодо списання кредитів на житло та авто, яке було пошкоджено або зруйновано під час війни. Про це повідомив народний депутат, заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк на своєму телеграм-каналі.

Зазначеними змінами пропонується призупинення виплат за кредитами.
Зокрема, фізособи – позичальники кредитів на рухоме/нерухоме майно, яке через війну:
а) опинилося на тимчасово окупованій території або на території активних бойових дій;
б) пошкоджене або знищене внаслідок воєнних дій, за наявності підтвердних документів можуть отримати у кредитора призупинення платежів по кредиту.

Також передбачається списання (прощення) кредиту на житло. Таке право матимуть позичальники, у яких нерухомість було знищено внаслідок війни.
До другого читання виключили обмеження щодо площі нерухомого майна (квартира, житловий будинок). Але воно повинно станом на 23 лютого 2022 року бути єдиним місцем проживання сім’ї позичальника, також якщо станом на 23 лютого відсутня прострочена заборгованість за таким договором і якщо метою отримання кредиту згідно з договором є придбання, реконструкція чи будівництво такого нерухомого майна або придбання такого автомобіля.
Кредитор у такому випадку отримує право на компенсацію громадянам України за майно, знищене внаслідок збройної агресії рф. Розмір такої компенсації не може перевищувати основної суми кредиту позичальника.

Інші збитки кредитора, наприклад неотримані проценти, є упущеною вигодою та можуть бути відшкодовані відповідно до законодавства за рахунок держави-агресора.
Що стосується позик на автомобілі – анулювання заборгованості можливе для знищених авто. До другого читання прибрали обмеження щодо двигуна. Але станом на 23 лютого 2022 року авто має бути єдиним в сім’ї позичальника. Також якщо станом на 23 лютого 2022 року заборгованість за таким договором не була прострочена більш ніж на 7 днів.

Строк для подання заявок – період дії в Україні воєнного стану +3 місяці після дня його припинення.
Під кожен кейс позичальники мають в той чи інший момент надати кредитору підтвердні документи.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA