Законопроєкт № 6402 про обрання до органів місцевого самоврядування із 16 років — PRAVO.UA Законопроєкт № 6402 про обрання до органів місцевого самоврядування із 16 років — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Законопроєкт № 6402 про обрання до органів місцевого самоврядування із 16 років

Законопроєкт № 6402 про обрання до органів місцевого самоврядування із 16 років

  • 09.12.2021 09:59

Законопроєкт про розширення права участі в політичному житті № 6402 був зареєстрований 7 грудня 2021 року групою народних депутатів. Зокрема, пропонується дозволити обрання до органів місцевого самоврядування із 16 років.

Відповідно до законопроєкту про обрання до органів місцевого самоврядування із 16 років, громадяни зможуть брати участь у політичному житті країни із 16 років або виступають за надання такого права, наприклад, як в низці країн Європи. До прикладу, в Австрії та іноді й у Німеччини 16-річні голосують на виборах.

Депутати, які є ініціаторами цього законопроєкту, вказують на резолюцію Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи від жовтня 2015 року. Згідно з цією резолюцією зниження вікового цензу до 16 років в довгостроковій перспективі буде справляти позитивний вплив на явку на виборах.

Слід зазначити, що в Конституції України закріплено, що брати участь у виборах можна лише з 18 років. Однак законопроєкт пропонує зміни до Виборчого кодексу в частині пасивного виборчого права – тобто права обиратися в органи місцевої влади.

“Водночас проходження законопроєкту має визначити позицію суспільства щодо можливості зниження виборчого цензу і для реалізації активного виборчого права — тобто можливості голосувати на місцевих виборах з 16 років. У разі підтримки в суспільстві такої ідеї необхідно внесення змін до Конституції України,” – зазначають автори законопроєкту.

У разі ухвалення законопроєкту з 16 років можна буде:

  • обиратися депутатом міської ради, сільським, селищним і міським головою (за письмової згоди батьків або опікунів на реєстрацію кандидатом на виборах);
  • вступати до політичних партій;
  • засновувати громадські організації (ця норма поширюватиметься і на іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах).

Депутати вважають, що метою цього законопроєкту є сприяння молоді реалізуватися в суспільно-політичному житті.

Читайте також: ТСК провела засідання з питань розслідування випадків та причин порушення прав дитини.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA