прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Захист українських власників ІР-адрес, які опинилися на окупованих територіях, - нарада в профільному парламентському комітеті

Захист українських власників ІР-адрес, які опинилися на окупованих територіях, – нарада в профільному парламентському комітеті

  • 04.10.2022 17:08

Парламентський Комітет з питань цифрової трансформації  під головуванням Олександра Федієнка провів робочу нараду щодо кібербезпеки країни, про це повідомляє сайт Верховної Ради. Участь у заході взяли представники РНБО, СБУ, СЗРУ, МЗС, Мін’юсту, Держспецзв’язку та НКЕК.

Основна увага  зустрічі в комітеті була приділена реєстрації ІР-адрес на окупованих територіях, оскільки росія намагається вкрасти українські ІР-адреси шляхом реєстрації на своїх юридичних осіб – не резидентів України.

Наразі повідомляється, що до RIPE NCC (регіональний інтернет-реєстратор для країн Європи, Близького Сходу і частини Центральної Азії) вже звернулись власники ІР-адрес, які надають послуги електронних комунікацій на тимчасово окупованих територіях України, щодо отримання погодження на закріплення власності вищевказаних ІР-адрес замість України за російськими юридичними особами.

Це питання важливе, оскільки зволікання із вживанням відповідних заходів із боку України збільшує ризики для стабільності роботи інтернету в регіоні.

Учасники наради напрацювали механізми з обмеження операцій трансферу з суб’єктів-резидентів України на будь-яких інших. Також до RIPE NCC планується надіслати листа з переліком заходів для вирішення цієї проблеми та задля захисту українських власників ІР-адрес, які опинилися на окупованих територіях, зазначається в повідомленні.

Щодо кібербезпеки та захисту даних в умовах війни дасть практичні поради Володимир Стиран, експерт із кібербезпеки ДЦКЗ Держспецзв’язку, завтра під час ІІ Business & Legal IT Forum.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA