За три роки 978 фізичних осіб подали на банкрутство — PRAVO.UA За три роки 978 фізичних осіб подали на банкрутство — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » За три роки 978 фізичних осіб подали на банкрутство

За три роки 978 фізичних осіб подали на банкрутство

  • 21.10.2022 16:51
Рубрика Новини

Майже тисяча фізичних осіб – боржників скористалися можливістю пройти процедуру банкрутства з моменту набуття чинності Кодексом України з процедур банкрутства (21 жовтня 2019 року).

За інформацією сервісу opendatabot.ua, у 2019 році за перші неповні три місяці «обнулили» свій борг 10 українців. Найбільший бум кількості банкрутів стався у 2021 році. Натомість із моменту вторгнення рф в Україну кількість банкрутів дещо зменшилась.

Процедура банкрутства не є фінансовою індульгенцією та не підійде недоброчесним боржникам, зокрема таким, які:

  • після взяття на себе кредитних зобов’язань відчужили майно на користь родичів або пов’язаних із ним осіб;
  • не готові надати кредиторам, арбітражному керуючому та суду повну достовірну інформацію про майнових стан — власний та родичів — за останні три роки і в разі необхідності надати обґрунтовані відповіді на додаткові питання з цього приводу. Наприклад, вивчивши декларацію боржника про майновий стан, арбітражний керуючий в інтересах кредиторів, а також суд можуть запропонувати боржнику надати пояснення щодо джерел походження коштів, використаних для придбання майна, тощо.

Арбітражний керуючий Руслан Бандуристий з цього приводу зазначив:

«Процедура банкрутства з великою ймовірністю підійде добросовісному боржнику, який з огляду на життєві обставини не в змозі повністю погасити взяті на себе боргові зобов’язання. Натомість людина готова сприяти максимально ефективному погашенню боргів за рахунок тієї частини свого майна, яка підлягає реалізації за законом, задля найшвидшого відновлення своєї платоспроможності».

У визнання фізичної особи банкрутом також є певні обмеження та наслідки:

  • протягом п’яти років після визнання банкрутом людина не може відкрити нову процедуру банкрутства щодо себе;
  • перед укладенням договорів позики, кредитних договорів, договорів поруки чи договорів застави банкрут зобов’язаний письмово повідомляти про факт своєї неплатоспроможності інші сторони таких договорів;
  • протягом трьох років після визнання банкрутом людина не може вважатися такою, що має бездоганну ділову репутацію, наприклад претендувати на посади, для яких ця умова необхідна.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA