600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » За яких обставин посадові особи та працівники різних держорганів можуть виїхати за кордон — роз’яснення Держприкордонслужби

За яких обставин посадові особи та працівники різних держорганів можуть виїхати за кордон — роз’яснення Держприкордонслужби

  • 03.02.2023 11:47

На час воєнного стану можливість виїзду за кордон низки представників органів державної влади, державних органів, органів місцевого самоврядування та низки суб’єктів господарювання обмежено.

Відповідні вимоги внесено постановою уряду від 27 січня 2023 року № 69 до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57.

В адміністрації Державної прикордонної служби України роз’яснили, за яких обставин визначена категорія посадових осіб та працівників різних державних органів все ж таки може виїхати за кордон.

Зміни передбачають, що виїзд за кордон урядовців, народних депутатів та депутатів місцевих рад, суддів, прокурорів, низки посадових осіб інших державних органів, заброньованих за відповідними органами працівників та інших категорій осіб, визначених упункті 2-14 Правил перетинання кордону, може здійснюватися виключно в службове відрядження.

Також уряд зобов’язав міністерства, центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші держоргани та органи місцевого самоврядування і суб’єктів господарювання подати до адміністрації Держприкордонслужби і оновлювати списки таких осіб.

Змінами передбачено й випадки, коли пропуск через кордон таких осіб може здійснюватися не в службове відрядження.

До таких обставин належать можливість відвідування жінкою та чоловіком, що є одиноким батьком, дітей за кордоном, їх супровід, необхідність лікування за кордоном чи смерть за кордоном одного із членів сім’ї. Пропуск здійснюється уповноваженими особами Держприкордонслужби за наявності відповідних підтвердних документів.

Відвідувати своїх дітей віком до 18 років за кордоном або їх супроводжувати можуть матері чи одинокі батьки з-поміж перерахованих категорій, згідно з абзацом 2 пункту 2-14 зазначеної постанови.

Так, під час виїзду жінок за межі України з метою відвідування таких дітей, які перебувають за межами України, крім паспортного документа необхідно мати свідоцтво про народження дитини (дітей) і документи (їх нотаріально засвідчені копії), які би підтверджували перебування дітей за межами України. Це може бути перебування на консульському обліку, на навчанні, на лікуванні тощо.

Для чоловіків додатково до документів, необхідних для жінок, для виїзду до дітей мають бути документи, що підтверджують статус одинокого батька, виховання та утримання дитини батьком самостійно (свідоцтво про смерть матері дитини, рішення суду про позбавлення матері батьківських прав, рішення суду про визнання матері безвісти відсутньою, рішення суду про оголошення матері померлою).

Для виїзду за кордон визначеної категорії осіб із метою лікування необхідні документи, які дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну, та лист міністра охорони здоров’я про погоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров’я іноземних держав можуть прийняти на лікування за кордоном.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA