прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » З вересня автомобілісти зможуть оформлювати електронну «зелену картку» — МТСБУ

З вересня автомобілісти зможуть оформлювати електронну «зелену картку» — МТСБУ

  • 19.08.2022 16:20

З 1 вересня 2022 року компанії, що мають право укладати договори міжнародного страхування «Зелена картка», матимуть можливість укладання з автовласниками таких договорів в електронному вигляді.

Про це повідомляють в Моторному (транспортному) страховому бюро України (МТСБУ).

Отже, за вибором страхувальника договір міжнародного страхування «Зелена картка» можна буде укласти або в паперовій, або в електронній формі.

«Процедура оформлення електронної «зеленої картки» буде аналогічна до укладання внутрішнього електронного договору ОСЦПВ», — пояснили в МТСБУ.

Алгоритм оформлення:

  1. Власник транспортного засобу вносить відомості, необхідні для укладання договору, до електронної форми на сайті страховика.
  2. Страховик на підставі отриманої інформації формує пропозицію укласти електронний договір міжнародного страхування і надсилає її автовласнику через електронні канали комунікації (наприклад, електронну пошту, вказану при реєстрації).
  3. Власник транспортного засобу підписує електронний договір страхування через інформаційну систему страховика відповідно до законодавства, що регулює організаційно-правові засади діяльності у сфері електронної комерції, та сплачує страхову премію страховикові.
  4. Електронний поліс оформлюється майже миттєво: в автоматичному режимі страхувальник через електронні канали комунікації отримує pdf-файл із згенерованим чорно-білим страховим сертифікатом «Зелена картка», а також візуальну форму страхового полісу та інформаційний лист щодо необхідності роздрукувати отриманий страховий сертифікат.

«Страхувальник повинен роздрукувати pdf-файл візуальної форми страхового сертифіката, оскільки чинні норми міжнародної системи автомобільного страхування «Зелена картка» вимагають від автовласника надання саме паперової (біло-зеленої чи чорно-білої) версії міжнародного страхового сертифіката», — наголосили в Бюро.

Також читайте: АМКУ оштрафував КП «Київтранспарксервіс» за завищення тарифів на паркування

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA