600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » З прийняттям законопроєкту № 5837 може бути розширений перелік підстав для проведення позапланових перевірок — НААУ

З прийняттям законопроєкту № 5837 може бути розширений перелік підстав для проведення позапланових перевірок — НААУ

  • 10.03.2023 12:18

НААУ скерувала до Верховної Ради України зауваження та пропозиції до проєкту Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю)» (реєстр. № 5837).

Відповідний правовий аналіз документа здійснив комітет з питань захисту прав бізнесу та інвесторів, що діє у складі НААУ.

Законопроєкт розроблено з метою виконання Державної програми стимулювання економіки для подолання негативних наслідків, спричинених обмежувальними заходами щодо запобігання виникненню і поширенню COVID-19, на 2020–2022 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 27 травня 2020 року № 534. А також для:

  • удосконалення засад державного нагляду (контролю);
  • уніфікації процедури здійснення заходів державного нагляду (контролю);
  • виключення неефективних та обтяжливих норм державного контролю, що містить чинний Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

НААУ вважає, що норми законопроєкту дійсно спрямовані на розвиток інтегрованої системи державного нагляду (контролю), оскільки містять запровадження електронного кабінету та розширення змісту і доступності до інформації про заплановані заходи. Це полегшує отримання такої інформації, спрощує комунікацію між суб’єктами господарювання, органами державного контролю та їх посадовими особами, а також підвищує рівень освіченості бізнесу. Крім того, забезпечується можливість надання інформації та проведення документарних перевірок дистанційно.

Проте, на думку НААУ, деякі з цих норм надають контролювальним органам можливість посилювати тиск на бізнес шляхом розширення переліку підстав для проведення позапланової перевірки, а також можливість діяти «на власний розсуд» без обмежень. Це може створити передумови для розвитку корупції та не узгоджується з принципом правової визначеності.

Поділитися
Теги НААУ

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA