З 2017 року обмежено доступ до 60000 судових рішень за заявами прокурорів - адвокати поскаржилися до ВРП — PRAVO.UA З 2017 року обмежено доступ до 60000 судових рішень за заявами прокурорів - адвокати поскаржилися до ВРП — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » З 2017 року обмежено доступ до 60000 судових рішень за заявами прокурорів - адвокати поскаржилися до ВРП

З 2017 року обмежено доступ до 60000 судових рішень за заявами прокурорів – адвокати поскаржилися до ВРП

  • 28.12.2021 15:42

Вища рада правосуддя затвердила зміни до Порядку ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. Питання виникло після того, як НААУ звернулася до ВРП. Адвокати зауважили, що з 2017 року обмежено доступ до 60000 судових рішень за заявами прокурорів.

Нові зміни прямо встановлюють заборону обмеження загального доступу до електронних ресурсів Судового реєстру з інших підстав, ніж це визначено законами України. Зокрема:

  • Законом «Про доступ до судових рішень»,
  • Законом «Про державну таємницю»,
  • Порядком.

Те саме стосується й відтермінування доступу.

З проханням вжити заходів щодо недопущення безпідставного обмеження загального доступу до судових рішень в ЄДРСР до ВРП звернулася Національна асоціація адвокатів України.

За повідомленням НААУ:

  • адміністратор ЄДРСР допускає дії щодо обмеження доступу до судових рішень на підставі звернень прокурорів,
  • це не відповідає чинному законодавству.

За даними ДП «Інформаційні судові системи»:

  • ними отримано до виконання 1790 постанов слідчих органів щодо обмеження повного та загального доступу до електронних копій судових рішень,
  • на виконання цих постанов обмежено повний та загальний доступ до 60080 електронних копій судових рішень.

ВРП нагадує:

законодавством передбачено вичерпний перелік підстав та способів обмеження доступу до судового рішення, зокрема щодо проведення негласних слідчих (розшукових) дій.

Однак такі рішення не підлягають оприлюдненню до моменту їх розсекречування у встановленому законом порядку. Розсекречення матеріальних носіїв інформації щодо проведення негласних слідчих (розшукових) дій здійснюється в суді за поданням прокурора.

ВРП вирішила:

  • внести відповідні зміни до ЄДРСР,
  • розширити можливості використання судових рішень задля встановлення судової практики та удосконалення процедури оскарження.

Без дотримання принципу відкритості судових рішень можливість вивчення та утвердження судової практики, а також превентивна функція щодо виникнення інших спорів нівелюється та порушується право особи на оскарження судового рішення.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA