З 1 липня Нацбанк згортає заходи з підтримки банків, встановлені через карантин — PRAVO.UA З 1 липня Нацбанк згортає заходи з підтримки банків, встановлені через карантин — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » З 1 липня Нацбанк згортає заходи з підтримки банків, встановлені через карантин

З 1 липня Нацбанк згортає заходи з підтримки банків, встановлені через карантин

  • 18.06.2021 12:05

З 1 липня Національний банк України починає поступово згортати екстрені заходи з підтримки банків, запроваджені у відповідь на коронакризу. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Зокрема, йдеться про довгострокове рефінансування та процентні свопи.

У Нацбанку зазначають, що ці заходи дали очікувані результати, проте вони втрачають актуальність в умовах повернення економіки до стійкого зростання та стабілізації функціонування фінансових ринків.

За оцінками Національного банку, банківська система України перебуває у високоліквідному стані та може вже повертатися до засад, що діяли до коронакризи.

Так, від 1 липня 2021 року граничні строки кредитів довгострокового рефінансування скоротяться з 5 до 3 років. Також буде обмежено обсяги аукціонів:

  • із липня – до 5 млрд грн,
  • із серпня – до 4 млрд грн,
  • із вересня – до 3 млрд грн.

Водночас періодичність аукціонів своп процентної ставки з 1 липня зменшиться з двох до одного разу на місяць, а гранична строковість – із 5 до 3 років.

Крім того, Національний банк змінить операційний дизайн монетарної політики. Так, із 1 липня строковість депозитних сертифікатів повернеться до докризового показника – із 7 до 14 днів.

За відсутності суттєвих шоків на фінансових ринках застосування довгострокового рефінансування та процентного свопу буде припинено з 1 жовтня 2021 року. Додатково у вересні розглядатиметься доцільність зниження строковості за регулярними кредитами рефінансування.

Нагадаємо, раніше ми писали, що у травні Національний банк подовжив на 7 місяців дію антикризових заходів у частині особливостей застосування заходів впливу до банків та відповідальних осіб банківських груп.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA