Уже затверджений дев'ятий пакет санкцій ЄС проти росії включає економічні та індивідуальні обмеження — PRAVO.UA Уже затверджений дев'ятий пакет санкцій ЄС проти росії включає економічні та індивідуальні обмеження — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Уже затверджений дев'ятий пакет санкцій ЄС проти росії включає економічні та індивідуальні обмеження

Уже затверджений дев’ятий пакет санкцій ЄС проти росії включає економічні та індивідуальні обмеження

  • 16.12.2022 17:23

Рада Євросоюзу затвердила погоджений раніше дев’ятий пакет санкцій проти росії через розв’язану війну в Україні, про це йдеться в пресрелізі Ради Євросоюзу. Санкції розділено на такі сфери впливу і діяльності.

Експортний контроль та обмеження

Сьогоднішнє рішення запроваджує нові заходи експортного контролю та обмежень щодо товарів і технологій подвійного призначення, а також товарів і технологій, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки шляхом значного розширення списку суб’єктів, пов’язаних з російським військово-промисловим комплексом, додаткових 168 суб’єктів, на які спрямовано галузеві заходи. Щоб уникнути обходу санкцій, до списку також включено деякі підконтрольні росії організації, розташовані в незаконно анексованому Криму чи Севастополі.

Крім того, ЄС розширить заборону на експорт товарів і технологій, пов’язаних з авіацією та космонавтикою, щоб включити авіаційні двигуни та їх частини. Ця заборона стосуватиметься як пілотованих, так і безпілотних літальних апаратів, тобто відтепер діятиме заборона на прямий експорт двигунів для безпілотників до росії та будь-якої третьої країни, яка може постачати безпілотники до росії.

ЄС вирішив запровадити новий відступ від санкцій, що дасть змогу розморозити активи та зробити доступними кошти та економічні ресурси певним особам, які відігравали значну роль у міжнародній торгівлі сільськогосподарськими та харчовими продуктами, включаючи пшеницю та добрива, до їх внесення до списку.

Банківський сектор

ЄС заморозить активи ще двох російських банків і додасть російський банк розвитку регіонів до списку російських державних або контрольованих організацій, на які поширюється повна заборона на операції.

ЗМІ

Рада ініціювала процес призупинення дії ліцензій на мовлення чотирьох додаткових ЗМІ: НТВ/НТВ “Мир”, “россия 1”, РЕН ТВ і “Первый канал”. Ці засоби масової інформації перебувають під постійним прямим чи опосередкованим контролем керівництва рф та використовувалися для безперервної та узгодженої дезінформації та пропаганди війни, які легітимізують агресію росії та підривають підтримку України. Такі заходи не перешкоджатимуть цим ЗМІ та їхнім співробітникам провадити діяльність у ЄС, окрім телемовлення, наприклад проводити дослідження та інтерв’ю.

Консультаційні послуги

Запроваджується заборона на надання росії послуг із реклами ЄС, маркетингових досліджень і опитування громадської думки, а також послуг із випробувань і технічної перевірки продукції.

Енергетичний і гірничодобувний сектори

ЄС розширить заборону, спрямовану на нові інвестиції в російський енергетичний сектор, додатково заборонивши нові інвестиції в російський гірничодобувний сектор, за винятком діяльності з видобутку корисних копалин і кар’єрів, пов’язаних із певною критичною сировиною.

Заборони для громадян ЄС

Від сьогоднішнього дня громадянам ЄС буде заборонено обіймати будь-які посади в керівних органах усіх російських державних або контрольованих юридичних осіб, організацій або органів, розташованих у росії.

Індивідуальні списки

Окрім економічних санкцій, Рада вирішила прийняти комплексний пакет індивідуальних заходів як за кількістю, так і за змістом із переліком значної кількості додаткових фізичних та юридичних осіб.

“Перед обличчям агресивної війни росії ЄС рішуче підтримує Україну та її народ і непохитно підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів”, – зазначається в пресрелізі.

Перелік санкцій буде опублікований в “Офіційному журналі ЄС”.

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA