Виступ Генерального секретаря ООН під час засідання Ради безпеки ООН: цикл смерті повинен зупинитися — PRAVO.UA Виступ Генерального секретаря ООН під час засідання Ради безпеки ООН: цикл смерті повинен зупинитися — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Виступ Генерального секретаря ООН під час засідання Ради безпеки ООН: цикл смерті повинен зупинитися

Виступ Генерального секретаря ООН під час засідання Ради безпеки ООН: цикл смерті повинен зупинитися

  • 06.05.2022 13:06

Виступаючи під час засідання Ради безпеки ООН, Генеральний секретар Антоніу Гутерріш розповів про підсумки своєї «човникової дипломаті» минулого тижня в росії та Україні. За його заявою, під час зустрічей з президентами путіним і Зеленським він «не шкодував слів» задля припинення жорстокого конфлікту.

«Я сказав те саме в москві, що й у Києві… Вторгнення Росії в Україну є порушенням її територіальної цілісності та Статуту Організації Об’єднаних Націй», — сказав він послам.

«Це має закінчитися заради народу України, росії та всього світу… Цикл смертей, руйнувань, дислокацій має припинитися».

Глава ООН заявив, що побував у зоні активних бойових дій в Україні після того, як спочатку з’їздив до москви, без особливої ​​​​перспективи припинення вогню. Схід України продовжує стикатися з «повномасштабним триваючим нападом».

«Страшне становище» мирного населення

Напередодні візиту Україна звернулася до ООН і до нього особисто з приводу «страшного становища мирного населення» у зруйнованому місті Маріуполь і, зокрема, на металургійному заводі «Азовсталь».

«Тому під час зустрічі з президентом путіним я наголосив на важливості забезпечення гуманітарного доступу та евакуації з районів, які в облозі, у тому числі з Маріуполя», — розповів пан Гутерріш.

Він рішуче закликав створити безпечний та ефективний гуманітарний коридор для мирного населення, щоб досягти безпечного місця. У тому числі з величезного заводу «Азовсталь», де сотні людей тижнями живуть під землею.

Через певний час він отримав підтвердження «принципової домовленості» від російського прем’єра.

«Ми повинні продовжувати робити все можливе, щоб витягнути людей із цих пекельних місць», — сказав глава ООН.

Проблиск надії

Доповідаючи про «певний успіх», пан Гутерріш окреслив складну гуманітарну операцію, яку проводять ООН та Червоний Хрест (МКЧХ).

«Це почалося 29 квітня і потребувало величезної координації та адвокації з російською федерацією та українською владою, – уточнив він. – Наразі успішно завершено дві колони безпечного проходу».

На першому етапі у вихідні дні 101 цивільного евакуювали в безпечне місце на північ від Маріуполя. Другий етап у середу ввечері призвів до того, що «понад 320» осіб з регіону знайшли безпечний притулок.

Поки триває третя операція. Пан Гутерріш не повідомить жодних деталей, поки вона не буде завершена, «щоб уникнути підриву можливого успіху».

«Приємно знати, що навіть у ці часи гіперкомунікації мовчазна дипломатія все ще можлива й іноді є єдиним ефективним способом досягнення результатів», – сказав він.

Шкідливі наслідки

ООН продовжить нарощувати гуманітарні операції, рятувати життя та зменшувати страждання, запевнив глава ООН. Він додав, що його зустрічі з обома лідерами також були зосереджені на продовольчій безпеці в усьому світі.

«Змістовне вирішення глобальної продовольчої безпеки вимагає реінтеграції сільськогосподарського виробництва України та виробництва продуктів харчування та добрив росії та білорусі на світові ринки, незважаючи на війну», – підкреслив він.

Війна в Україні також запускає «кризу, яка також руйнує глобальні енергетичні ринки, руйнує фінансові системи та посилює надзвичайну вразливість для країн, що розвиваються», сказав пан Гутерріш.

«Війна безглузда за своїми масштабами, безжальна за своїми розмірами та безмежна у своєму потенціалі для глобальної шкоди. Настав час об’єднатися і припинити цю війну», – підсумував Генеральний секретар.

Понад 13 мільйонів утекли: Гріффітс

Керівник гуманітарного офісу ООН (OCHA) Мартін Гріффітс намалював похмуру картину знищення цивільної інфраструктури та понад 13 мільйонів українців, змушених покинути свої домівки, викорінюючи життя та розриваючи сім’ї. Пен Гріффіс також виконує функції координатора екстреної допомоги.

Він зазначив, що люди похилого віку та інші, які не могли бігти, не змогли знайти укриття від бомб, вибратися зібрати припаси або отримати інформацію про евакуацію.

І з початку війни загроза гендерного насильства зросла із зростанням звинувачень у сексуальному насильстві щодо жінок, дівчат, чоловіків та хлопчиків.

«Дороги сильно забруднені вибухонебезпечними предметами, що наражає на небезпеку мирних жителів і заважає гуманітарним конвоям дістатися до них», — додав пан Гріффітс.

Водночас, щоб задовольнити щораз більші потреби, ООН і понад 217 гуманітарних партнерів розширили масштаби з «рекордною швидкістю». Вони охопили понад 4,1 мільйона людей у 24 областях України.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA