Виробника чаю та кави оштрафував АМКУ на 80 млн грн за повідомлення в листуванні неповних відомостей про кінцевого бенефіціара з росії — PRAVO.UA Виробника чаю та кави оштрафував АМКУ на 80 млн грн за повідомлення в листуванні неповних відомостей про кінцевого бенефіціара з росії — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Виробника чаю та кави оштрафував АМКУ на 80 млн грн за повідомлення в листуванні неповних відомостей про кінцевого бенефіціара з росії

Виробника чаю та кави оштрафував АМКУ на 80 млн грн за повідомлення в листуванні неповних відомостей про кінцевого бенефіціара з росії

  • 22.12.2022 18:20
ФОТО: amcu.gov.ua

Антимонопольний комітет України за результатами розгляду справи оштрафував ТОВ «ОРІМІ УКРАЇНА» (змінило юридичне найменування на ТОВ «ТС ТРЕЙД») – виробника чаю та кави – на 80 млн грн за порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбачене статтею 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції». Про це повідомляють у Комітеті. Порушення законодавства полягало в повідомленні неповних відомостей про непов’язаність кінцевого бенефіціарного власника компанії з російською федерацією.

ТОВ «ОРІМІ УКРАЇНА» є виробником чаю і натуральної кави. Його продукція випускається під такими зареєстрованими і Україні торговельними марками, як Greenfield, TESS, «Принцеса Гіта», «Принцеса Канді», «Принцеса Нурі» та «Принцеса Ява», Jardin, Piazza del Caffe та «Жокей».

АМКУ розпочав справу проти компанії  за заявою ритейлера – ТОВ «ВОСТОРГ».

У ній повідомлялося, що ТОВ «ОРІМІ УКРАЇНА» розіслало торговельним мережам та дистриб’юторам України електронного листа із заявою про те, що його кінцеві бенефіціарні власники, зокрема і мажоритарний бенефіціарний власник корпоративних прав у статутному капіталі Вероніка Касьяненко, не пов’язані з російською федерацією.

Також у листі наголошувалося, що Вероніка Касьяненко є громадянкою Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії останні 10 років та «є міжнародним незалежним приватним інвестором, активно інвестує в акції та облігації публічних компаній у всьому світі… та не інвестує в росію, не є акціонером будь-яких компаній росії, не веде бізнес у росії».

Натомість заявник наголошував, що ТОВ «ОРІМІ УКРАЇНА» може бути пов’язане з російською компанією «Орими Трэйд», власниками якої є російські підприємці Сергій Касьяненко та Олександр Євневич.

У листі-відповіді, надісланому на вимогу Комітету щодо надання інформації, ТОВ «ОРІМІ УКРАЇНА» зазначило, що не володіє інформацією про зв’язки Вероніки Касьяненко із Сергієм Касьяненком.

Водночас завдяки інформації, отриманій від Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України та від торговельних мереж й конкурентів відповідача, Комітетом було встановлено факт наявності родинних зав’язків між Веронікою Касьяненко (бенефіціаром ТОВ «Орімі Україна») та Сергієм Касьяненком (одним з власників російської компанії «Орими Трейд»).

Поширення ТОВ «Орімі Україна» у листах неповної інформації про своїх власників із росії, зокрема заперечення факту їх прямого стосунку до країни-агресора, може вплинути на наміри торговельних мереж та дистриб’юторів щодо співпраці з відповідачем та реалізації його товарів, а також – на бажання українських споживачів купувати товари зазначених торгових марок, зазначається в повідомленні АМКУ.

Такі дії є порушенням законодавства про захист від недобросовісної конкуренції. За що на відповідача було накладено штраф.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA