600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Винесено перший в Україні вирок за депортацію цивільного населення з Криму

Винесено перший в Україні вирок за депортацію цивільного населення з Криму

  • 30.03.2023 17:23

До 10 років позбавлення волі заочно засуджено суддю, яка причетна до депортації кримчанина з території тимчасово окупованого півострова. Про це повідомляє Прокуратура АР Крим та м. Севастополя.

Суддю визнано винною в порушенні законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Мова йде про Лихачову Ларису Олексіївну.

За інформацією прокуратури, після окупації півострова «суддя» перейшла на службу до незаконно створених судових органів та обійняла керівну посаду «голови Армянського міського суду Республіки Крим». Засуджена брала безпосередню участь у реалізації злочинної політики держави-окупанта, спрямованої на зміну демографічного складу населення в Криму.

«Суддя» достовірно знала, що з 2014 року жителі Криму мають статус осіб, які перебувають під захистом міжнародного гуманітарного права. Всупереч цьому вона ухвалила рішення про видворення громадянина України з території тимчасово окупованого півострова.

Незаконне рішення було мотивоване нібито відсутністю дозвільних документів та недотриманням «правил перебування на території російської федерації». Однак жодні додаткові дозволи окупаційної адміністрації рф в Криму для проживання громадян України на тимчасово окупованій території півострова за національним законодавством не передбачені.

Зазначене є порушенням вимог ст. 49 Конвенції про захист цивільного населення 1949 року, що забороняє, незалежно від мотивів, здійснювати примусове індивідуальне чи масове переселення або депортацію осіб з окупованої території.

 «Це перший в Україні вирок за депортацію цивільного населення з окупованого півострова. Свого роду прецедент у національній правовій системі. Ми бачимо, як послідовна та наполеглива робота органів правопорядку автономії руйнує міф про безкарність окупаційної влади в Криму», — коментує керівник Прокуратури АР Крим та м. Севастополя Ігор Поночовний.

Також повідомляється, що наразі ще 3 обвинувальні акти про аналогічні злочини розглядаються судами. До Міжнародного кримінального суду скеровано 3 інформаційні повідомлення з доказами масового видворення громадян України з тимчасово окупованого півострова, насильницького переміщення жителів Криму на материкову частину України, депортації кримських в’язнів до місць позбавлення волі на території рф.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA