прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Виготовлення спеціальних бланків нотаріальних документів — пропозиції АМКУ

Виготовлення спеціальних бланків нотаріальних документів — пропозиції АМКУ

  • 15.07.2022 16:18

Антимонопольний комітет України запропонував уряду внести зміни до постанови КМУ «Деякі питання використання спеціальних бланків нотаріальних документів» (від 9 грудня 2021 року № 1290). Метою надання пропозицій є запобігання негативним наслідкам для конкуренції на ринку забезпечення виготовлення спеціальних бланків нотаріальних документів. Таке рішення АМКУ прийняв на засіданні 14 липня 2022 року, повідомляє пресслужба Комітету.

Положеннями вищезгаданої постанови визначено, що виготовлення бланків здійснюється виключно державним підприємством, що належить до сфери управління Мінекономіки та спеціалізується на виготовленні бланків документів зі спеціальними елементами захисту. При цьому постановою не передбачено конкурентної процедури входження на ринок забезпечення виготовлення бланків державного підприємства, відповідального за їх виготовлення.

Визначення відповідальним за виготовлення бланків саме державного підприємства, яке належить до сфери Мінекономіки, Мін’юст пояснює непоширенням дії Закону України «Про публічні закупівлі» на випадки, коли предметом закупівлі є бланки документів, які потребують використання спеціальних елементів захисту, що виготовляються підприємствами, що належать до сфери управління Мінекономіки.

Однак Комітет встановив, що непоширення дії Закону України «Про публічні закупівлі» на випадки, коли предметом закупівлі є бланки документів, які відповідно до законодавства України потребують використання спеціальних елементів захисту, що виготовляються підприємствами зі сфери управління Мінекономіки, не означає, що ці бланки можуть виготовлятися виключно держпідприємством зі сфери управління Мінекономіки.

АМКУ відзначає, що є декілька державних підприємств, що спеціалізуються на виготовленні бланків документів із використанням спеціальних елементів захисту. Зокрема, це державне підприємство «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів» (сфера управління Мінекономіки) та державне підприємство «Київська офсетна фабрика» (сфера управління Мінфіну).

Також Комітет взяв до уваги звернення до нього юридичних осіб, зокрема учасників ринку забезпечення виготовлення бланків, в яких наголошувалося на негативному впливі на конкуренцію окремих положень цієї постанови.

З огляду на це АМКУ визнав, що постанова в частині визначення виробником бланків державного підприємства, яке належить до сфери управління Мінекономіки поза конкурентною процедурою, містить положення, що не відповідає законодавству про захист економічної конкуренції та матиме негативний вплив на конкуренцію на ринку забезпечення виготовлення бланків.

У зв’язку з цим, керуючись пунктом 14 частини 3 статті 7 Закону України «Про Антимонопольний комітет України», АМКУ вніс уряду пропозицію доручити Мін’юсту (як розробнику) вжити заходів із внесення змін до прийнятої КМУ постанови.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA