600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Українські » Втрата чинності постановою про патентних повірених не вплине на їхній правовий статус під час представництва інтересів заявників перед ІР-офісом

Втрата чинності постановою про патентних повірених не вплине на їхній правовий статус під час представництва інтересів заявників перед ІР-офісом

  • 28.03.2023 15:04

Втрата чинності постановою № 545 «Про затвердження Положення про представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених)» від 10 серпня 1994 року не вплине на правовий статус патентних повірених під час представництва інтересів заявників перед ІР-офісом, про це заявили в Українському національному офісі інтелектуальної власності та інновацій.

Як пояснили в ІР-офісі, Кабінет Міністрів України визнав нечинною постанову № 545, і це рішення – логічний крок впровадження реформи сфери інтелектуальної власності, яку передбачає Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення національного органу інтелектуальної власності» від 16 червня 2020 року.

Цей закон уповноважив Мінекономіки затверджувати положення про патентних повірених, порядок їх атестації, Атестаційну та Апеляційну комісії, порядок ведення державного реєстру патентних повірених. Тому визнання нечинною постанови № 545 є очікуваним заходом з узгодження підзаконних актів із чинним законом.

 

Отже, таке рішення уряду не вплине на правовий статус патентних повірених під час представництва інтересів заявників перед ІР-офісом, оскільки ключові положення щодо діяльності патентних повірених містяться в спеціальних законах та наказі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 19 липня 2019 року № 1241 «Про затвердження положень з питань атестації представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених) та ведення державного реєстру представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених)».

З метою врахування розпорядження уряду № 943-р, яким визначено, що УКРНОІВІ виконує функції НОІВ, ІР-офіс розробив пропозиції до проєкту наказу, яким будуть викладені в новій редакції положення про Атестаційну комісію, Апеляційну комісію, Державний реєстр представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених), а також затверджено Положення про представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених). Зазначені напрацювання ІР-офіс скерував до Мінекономіки з метою видання відповідного наказу.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA