Встановлення факту смерті військовослужбовця: суд вказав на особливості — PRAVO.UA Встановлення факту смерті військовослужбовця: суд вказав на особливості — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Встановлення факту смерті військовослужбовця: суд вказав на особливості

Встановлення факту смерті військовослужбовця: суд вказав на особливості

  • 08.03.2023 16:01

Долинський районний суд Івано-Франківської області розглянув заяву матері військовослужбовця про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме факту смерті її сина.

Про це повідомляє пресслужба цього суду.

Обґрунтування заяви

У заяві громадянка вказувала, що її син був призваний на військову службу за мобілізацією у червні 2022 року та зарахований до особового складу військової частини стрільцем. 12 жовтня 2022 року під час виконання бойового завдання він зник безвісти у с. Первомайському Донецької області.

Службовим розслідуванням встановлено, що після артилерійського обстрілу та штурму противником бойових позицій був втрачений зв’язок із цим солдатом, місце перебування невідоме, тіло залишилось на непідконтрольній території в зоні ведення інтенсивних бойових дій.

Також заявниця вказувала, що, попри наявність висновків та інших документів із військової частини про смерть сина під час виконання військового обов’язку, зареєструвати у відділі ДРАГС смерть неможливо. Для цього потрібно мати лікарське свідоцтво про смерть або відповідну довідку фельдшера. Проте оскільки тіло перебуває на території під постійними обстрілами і забрати його немає можливості, то і отримати від медиків ці документи вона не може.

Долинський районний суд Івано-Франківської області задовільнив заяву громадянки та визнав достатність підстав для встановлення факту смерті військовослужбовця під час проходження військової служби та бойових дій із забезпечення здійснення заходів із національної безпеки та оборони Батьківщини й територіальної цілісності, відсічі та стримування збройної агресії з боку збройних сил рф на території України.

Висновки суду

Зокрема, суд зазначив, що:

  • лікарське свідоцтво про смерть видається лікарем, що лікував померлого, на підставі спостережень за хворим і записів у медичній документації, які відображали стан хворого до його смерті, або патологоанатомом на підставі вивчення медичної документації і результату розтину;
  • фельдшерська довідка про смерть видається лише на підставі медичної документації, яка відображає стан хворого до його смерті, якщо немає підозри на насильницьку смерть і причина смерті може бути встановлена точно;
  • водночас забороняється видача лікарського свідоцтва про смерть та фельдшерської довідки про смерть заочно, без особистого встановлення лікарем або фельдшером факту смерті.

«Суд, встановивши факт, що має юридичне значення, — факт смерті військовослужбовця, цим рішенням надав можливість заявниці надалі скористатися своїми сімейними, цивільними і соціальними правами, пов’язаними зі смертю сина, зокрема це спадкування, отримання статусу членів сім’ї загиблого військовослужбовця, допомоги сім’ї загиблого військовослужбовця тощо», — наголошують у суді.

Із детальним обґрунтуванням судового рішення можна ознайомитись за посиланням: https://reestr.court.gov.ua/Review/108932013

Також читайте: Відтепер подати заявку на визначення підприємств АПК критично важливими можливо тільки через ДАР

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA