ВС пояснив особливості визнання договору купівлі-продажу частки ТОВ укладеним на запропонованих продавцем умовах — PRAVO.UA ВС пояснив особливості визнання договору купівлі-продажу частки ТОВ укладеним на запропонованих продавцем умовах — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ВС пояснив особливості визнання договору купівлі-продажу частки ТОВ укладеним на запропонованих продавцем умовах

ВС пояснив особливості визнання договору купівлі-продажу частки ТОВ укладеним на запропонованих продавцем умовах

  • 15.04.2021 15:34

Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду пояснив особливості визнання договору купівлі-продажу частки ТОВ укладеним на запропонованих продавцем умовах. Про це повідомляє пресслужба ВС.

Суть справи

Учасник ТОВ «Компанія – «Еверест» звернувся з позовом до ТОВ «Львівтрансмаш» про визнання договору купівлі-продажу частки ТОВ «Компанія – «Еверест» укладеним на запропонованих продавцем умовах. Позовні вимоги обґрунтовано тим, що він і ТОВ «Львівтрансмаш» є учасниками ТОВ «Компанія – Еверест» з рівними частками.

Позивач, отримавши від ТОВ «Львівтрансмаш» повідомлення про намір продажу своєї частки, заявив про намір скористатися своїм переважним правом на купівлю такої частки. Однак ТОВ «Львівтрансмаш» ухиляється від укладення договору купівлі-продажу своєї частки.

Господарський суд рішенням, залишеним без змін постановою апеляційного господарського суду, відмовив у задоволенні позову. Колегія суддів КГС ВС залишила без змін рішення судів попередніх інстанцій у справі № 911/178/20 з огляду на таке.

ТОВ «Львівтрансмаш» надіслало на адресу позивача лист-повідомлення, у якому поінформувало  про намір продати свою сформовану частку в розмірі 380 000,00 грн ТОВ «Сейф Інвест» за ціною 1 560 000,00 грн та просило повідомити про намір скористатися переважним правом на викуп цієї частки.

У вказаному листі-повідомленні ТОВ «Львівтрансмаш» зазначило лише ціну та розмір частки.

Висновок КГС ВС (постанова від 16 березня у справі № 911/178/20)

Враховуючи приписи абз. 1 ч. 3 ст. 20 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», ч. 1 ст. 641 ЦК України і встановлені судами першої та апеляційної інстанцій обставини справи, КГС ВС погоджується з висновками судів про те, що лист-повідомлення слід розцінювати саме як інформаційний лист, а не як оферту.

У матеріалах справи немає жодних доказів, які підтверджують:

  • надсилання відповідачем позивачеві проєкту договору купівлі-продажу та інших умов, які підлягають погодженню для укладення відповідного договору,
  • і надсилання позивачем відповідачеві складеного особисто договору купівлі-продажу, який подано до суду для визнання його укладеним на запропонованих продавцем умовах.

Це свідчить про відсутність обставин ухилення відповідача у цій справі від укладення договору купівлі-продажу пропонованої до продажу частки (частини частки).

КГС ВС зазначає, що вказані обставини також унеможливлюють визнання судом укладеним спірного договору в редакції, наданій позивачем.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA