ВС пояснив, коли прокурор може оскаржити вирок, винесений на підставі угоди про примирення — PRAVO.UA ВС пояснив, коли прокурор може оскаржити вирок, винесений на підставі угоди про примирення — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ВС пояснив, коли прокурор може оскаржити вирок, винесений на підставі угоди про примирення

ВС пояснив, коли прокурор може оскаржити вирок, винесений на підставі угоди про примирення

  • 12.04.2021 13:36

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду роз’яснив можливість оскарження прокурором вироку суду, винесеного на підставі угоди про примирення. Про це повідомляє пресслужба ВС.

Суть справи

ВС розглянув кримінальне провадження за касаційною скаргою прокурора на ухвалу апеляційного суду про відмову у відкритті апеляційного провадження за його апеляційною скаргою на вирок місцевого суду.

Цим вироком затверджено угоду про примирення, укладену між потерпілою, її представником та обвинуваченим і його захисником. Особу визнано винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 119 КК України (вбивство через необережність), та призначено їй узгоджене сторонами покарання.

У касаційній скарзі прокурор указав, що апеляційний суд не звернув уваги, зокрема, на те, що суд першої інстанції необґрунтовано затвердив угоду про примирення, оскільки за умовами цієї угоди сторонами було узгоджено покарання, яке не передбачено санкцією ч. 1 ст. 119 КК України.

Висновок ККС ВС (постанова від 15 лютого 2021 року у справі № 395/773/18, окрема думка суддів)

Палата ККС ВС залишила ухвалу апеляційного суду без зміни та зробила такий висновок про застосування норма права.

З огляду на положення ст. 370, ч. 2 ст. 475 КПК України вирок на підставі угоди про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим повинен відповідати загальним вимогам до судових рішень щодо законності.

Обов’язок перевіряти угоду на її відповідність не тільки спеціальним нормам, що стосуються укладання угод, а й іншим нормам КПК України та КК України покладається на суд, який вирішує питання щодо затвердження такої угоди.

Повноваження прокурора під час оскарження вироку суду першої інстанції на підставі угоди про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим обмежено приписами п. 3 ч. 3 ст. 394 КПК України, згідно з якими такі вироки може бути оскаржено прокурором лише у зв’язку з порушеннями вимог ч. 3 ст. 469 КПК України під час укладення угоди і вони не підлягають розширенню, в тому числі через затвердження судом угоди, умови якої не відповідають нормам кримінального та процесуального закону.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA